“Izgāju [cenzēts], domāju [cenzēts], ka pečka mums nav [cenzēts]… No kurienes dūmi?” – vīrietis atklāti stāsta par notikušo ugunsgrēku

0 Komentāru

Jelgavā vienas dienas laikā aizdegušies divi mitekļi Zirgu ielā. Vai abi notikumi ir kā saistīti un kā pieredzēto atceras vietējie un operatīvo dienestu darbinieki, skaidroja raidījums “Degpunktā”.

Nesteidzīgās svētdienas rīta brokastis Zirgu ielas pirmā nama iedzīvotājiem pārtraukušas sirēnu skaņas. Ieradās divas ugunsdzēsēju brigādes, gāzes dienesta mašīna, “ātrā palīdzība”.

Kā izrādās, ap desmitiem rītā ēkā izplatījusies specifiska deguma smaka, kas iedzīvotājus aizvedusi līdz vienam no pirmā stāva dzīvokļiem. Tā kā pensionāre, kura saimnieko šajā miteklī nav atbildējusi uz skaļajiem klauvējieniem, apkārtējie nolēmuši izsaukt operatīvos dienestus, un ne velti, kā izrādās, sirmā kundze bija nonākusi dzīvībai bīstamā situācijā, taču pati nav spējusi glābties.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Zemgales reģiona centra vadītājs stāsta, ka sievietei ļoti paveicies, ka apkārtējie laikus pamanījuši nelaimi un spējuši adekvāti reaģēt.

Tās pašas dienas vakarā ārkārtas tālruņu centrālē saņemts vēl viens trauksmains zvans no Zirgu ielas. Šoreiz kādas divstāvu koka mājās iemītnieki pamanījuši, ka dzīvokļos strauji izplatās dūmi. Otrajā stāvā dzīvojošais vīrs vēl šodien nav atguvies no pārdzīvotā…

Zirgu ielas nama iedzīvotājs:

Mūs abus divus gandrīz vai nenokvēpināja ar to smaku. Lai Dievs dod, es atnācu mājās, prasīju sievai, vai viņa pīpē? Nē! Bet visa istaba ar dūmiem, [cenzēts] tu cirvi vari karināt [cenzēts]. Nevar redzēt neko. [cenzēts] Izgāju [cenzēts], domāju [cenzēts], ka “pečka” mums nav [cenzēts]… No kurienes dūmi? Domāju, ka zini kā, [cenzēts] pīpē. Varbūt nometa, aizdegās kaut kas. 
Nē, es nepīpēju! Tikko tikai pamodos. A dūmi [cenzēts]! Tādi cirvi var pakarināt augšā.

Jelgavas ugunsdzēsēji, kuri devušies palīgā Zirgu ielas 31. nama iemītniekiem, stāsta, ka arī šajā reizē nelaime pamanīta laikus, uguns vēl nebija paspējusi ieskrieties, tādēļ to izdevies viegli un ātri apturēt.

Piedūmotās telpas saviem spēkiem pametuši vairāki mājas iedzīvotāji, taču kādam sešpadsmitgadniekam bija nepieciešama pat glābēju palīdzība. Cietušais nogādāts drošībā un nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieku rokās, savukārt tie puiku nogādājuši slimnīcā. Kā izrādās, skolnieks necaurredzamajos dūmos bija pavadījis vairākas minūtes un, iespējams, bija pat saindējies ar tvana gāzi. Šīs ugunsnelaimes izmeklēšana un precīzu izcelšanās iemeslu noskaidrošana uzticēta vietējiem kārtības sargiem.

Foto

0 Komentāru