“Ir aizdomas, ka kāds bija iemitinājies otrā stāva dzīvoklī”; glābēji no liesmām izglābj koka namu Rīgā

Pievienot komentāru

Trešdien pēcpusdienā Rīgas centrā, Mēness ielā, liesmas draudējušas nopostīt kādu koka namu. Par laimi, puspamestajam namam pretī mītoši ļaudis pamanījuši, ka tā sētas pusē paceļas aizdomīgi dūmi.

Vēl brīdi pavērojot notiekošo, aculiecinieki atskārtuši, ka ēkā, visticamāk, izcēlies ugunsgrēks un par notiekošo ir jāziņo 112.

“Pieteikumā tika teikts, ka deg divstāvu māja. Ierodoties notikuma vietā, konstatējām, ka dūmi nāk no otrā stāva, no pārseguma,” stāsta VUGD 3. daļas vada komandieris Aleksandrs Sokolovs.

Lai apturētu liesmas, kas draudēja aprīt koka namu, ugunsdzēsēji piespiedu kārtā iekļuvuši pirmā stāva dzīvoklī, kurā šobrīd acīmredzot notiekot remontdarbi, kā arī otrā stāva miteklī, kurā it kā neviens nedzīvojot. Taču tur redzētais liecina, ka vēl pavisam nesen tur kāds bijis.

“Ir aizdomas, ka kāds ir iemitinājies otrā stāva dzīvoklī, kurš kurinājis krāsni. Un no tās krāsns aizdegās pārsegums,” norāda glābējs.

Ugunsdzēsējs norāda, ka šis nebūt nav pirmais izsaukums uz šo ēku un vēl salīdzinoši nesen tajā izcēlies vēl viens ugunsgrēks, kas gandrīz pilnībā nopostījis ēkas jumtu. Var pieļaut, ka arī iepriekšējā ugunsnelaime ir kā saistīta ar nelegālajiem iemītniekiem, kuri uzoduši, ka ēkā ir brīvi dzīvokļi. Katrā ziņā šajā situācijā lielākā veiksme esot tas, ka ugunsgrēks izcēlies dienas laikā un laikus pamanīts, citādi tā iznākums varēja būt arī pavisam citādāks.