Imantā uzdarbojas atkritumu tvertņu dedzinātāji; nakts aizsegā “nosvilināti” vismaz pieci konteineri

4 komentāri

Tumsas aizsegā Imantā kāds ļaundaru grupējums sarīkojis atkritumu konteineru dedzināšanu vairākās kāpņu telpās un konteineru novietnēs, tādējādi pamatīgi pārbiedējot mājiniekus. Kamēr policisti vēl meklē ļaundarus, iedzīvotāji aplēš nodarītos zaudējumus un gatavojas nākamajam vandaļu uzbrukumam.

Solvitai, kas dzīvo Dammes ielā kādas daudzdzīvokļu mājas pirmajā stāvā, savā miteklī glāba divus spaiņus, tie atrodas, tā teikt, kaujas gatavībā. Sieviete saka, ka kopš ceturtdien piedzīvotā atgadījuma – mājās uzturēties nav droši, jo apkaimē aktivizējušies atkritumu konteineru dedzinātāji. Ap pulksten pusastoņiem vakarā nezināmie ļaundari gandrīz vienlaikus aizdedzinājuši vismaz piecus konteinerus dažādās kāpņutelpās un aizmukuši nezināmā virzienā.

“Paši saviem spēkiem dzēsām. Pienāca vīrietis, kuram ir ugunsdzēšamais aparāts, mēs visu nodzēsām. Neviens necieta. Tas bija ap pusastoņiem, astoņiem vakarā. Pēdējais, kur es zinu, ka dega konteiners, ir Dammes iela 10,” stāsta kāda Dammes ielas iedzīvotāja Solvita.

Daudzi iedzīvotāji steiguši pamest savus dzīvokļus, jo dūmi pa atkritumu šahtu cēlušies uz augšu, apdraudot iemītnieku veselību.

“Mums ir ielikti dūmu detektori. Tad, kad man suns sāka riet, es domāju, ka kāds klauvē. Bet, kad atvēru actiņu, sapratu, ka deg, un uzreiz ieslēdzās dūmu detektors, līdz ar to mums viss beidzās labi,” saka Solvita.

Daži Dammes ielas apkaimes iedzīvotāji, kuri cietuši no piromānu izdarībām, uzskata, ka incidents ir kādas jauniešu kompānijas izklaides veids vai vēlme pašapliecināties vienaudžu vidū, taču citi domā, ka patiesais vandalisma iemesls cieši saistīts ar neatrisinātu problēmu par konteineru izvešanu un glabāšanu.

“Tas ir saistīts ar to, lai nebūtu iekšā konteiners, jo viņam jābūt ārā. Tāpēc, ka te ir karošana. Kooperatīvi dara tā, “Rīgas namu pārvaldnieks” tā. Un viņi nevar kontaktēties, kurš būs pārvaldnieks,” atklāj nama iedzīvotāja.

Kamēr likumsargi meklē vainīgos, iemītnieki klusiņām gatavojas nākamajam piromānu uzbrukumam, jo ir pārliecināti, kā masveida dedzināšanas epizodes turpināsies.

“Viņiem pienākas sods to visu uzkopt. Nevis sodīt viņus, bet likt tīrīt mūsu teritoriju. Mums šorīt bija sapulce, un sētnieki domā, ka labāk būtu tos konteinerus atstāt uz nakti ārā, lai nedod Dievs…, ja būtu tas naktī, varētu beigties bēdīgi,” uzskata Solvita no Dammes ielas.

Jāsaka, ka dedzināšanas epizodes Slokas un Dammes ielu apkaimē notiek ne pirmo gadu.”Degpunktā” jau stāstījis par līdzīgajiem atgadījumiem aizpagājušajā gada septembrī un novembrī. Toreiz cilvēki visu novēla uz skolēniem, kuriem bija atsākušās skolas gaitas.