Iļģuciemā kāda vīrieša dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks; ugunsdzēsēji atzīst, – šoreiz paveicies

Komentāri

Pirmdien, 30. oktobrī, Iļģuciemā aizdegusies kāda māja.

Apskatot notikuma vietu, šķiet, ka uguns notverta laikus, glābēji neslēpj, – pat šķietami niecīgs ugunsgrēks var laupīt cilvēka dzīvību.

Pirmdien ap plkst. 16.30 Baltās ielas nama iemītnieku mieru iztraucējis negaidīts notikums. Pirmā stāva iedzīvotājs Juris, virtuvē gatavojot vakariņas, savā miteklī sajutis aizdomīgu, ķīmisku dūmu smaku, kas strauji kļuvusi arvien jūtamāka. Vīrs atklāj, ka sākumā pārlaidis acis savam dzīvoklim, izsaucis ugunsdzēsējus un pat aizsteidzies pie kaimiņiem, taču, neatrodot tur neko aizdomīgu, atgriezies savā dzīvesvietā. Tad arī atklājies, ka ugunsnelaime izcēlusies paša mājās, un turpat viesistabā labu brīdi gruzdējis dīvāns, uz kura vēl nesen snaudis Juris.

Ugunsdzēsēji atzīst, ka šoreiz vīram paveicies, jo citkārt šādi sākas stāsti, kas beidzas ar ļoti bēdīgām, reizēm pat traģiskām sekām.

Vienlaikus ugunsdzēsējs aicina smēķētājus censties izvairīties no smēķēšanas gultā vai pusmiegā, jo nejauši nokritušas oglītes izraisīti ugunsgrēki ir laupījuši jau neskaitāmu cilvēku dzīvības. Turklāt, lai iegūtu nāvējošu dūmu devu, pietiek ar vien pāris centimetru lielu caurumu, kas izgruzd matracī vai dīvānā, un šādi nelieli ugunsgrēki var būt patiesi bīstami cilvēka dzīvībai.

Lasi vēl