Iļģuciemā kādā piecstāvu mājā izdeg virtuve

0 Komentāru

Iļģuciemā 9.jūlijā bija nepieciešama glābēju palīdzība – tur priekšpusdienā piecstāvu mājā izcēlās ugunsgrēks kāda dzīvokļa virtuvē, stāsta TV3 raidījums ”Degpunktā”.

Šī diena Baltajā ielā sākusies ar satraukuma pilniem mirkļiem. Priekšpusdienā, vienā no trešā stāva dzīvokļiem izcēlies ugunsgrēks. Jevgēņija, kuru ”Degpunktā” komanda sastapa nama pagalmā ar diviem maziem bērniem atzīst, ka sākumā nav sapratusi, no kurienes nāk aizdomīgā smaka: ”No sākuma pat nedomāju, ka ugunsgrēks. Smirdēja kaut kas dzīvoklī. [Nodomājāt, ka kāds smēķē?- red. DP]. Nē, domāju, ka kaut kas vienkārši deg, piededzis uz pannas. [Kad iznācāt uz ielas, kā šeit izskatījās?-red. DP]. Nē, es izliecos pa logu un ieraudzīju, ka tur no balkona jau nāk dūmi.”

Par laimi, degošā dzīvokļa iemītnieki, kāds pusaudzis un viņa omīte, tobrīd jau bija izkļuvuši no mājokļa un izsaukuši ugunsdzēsējus.

”Kaut kāds troksnis, domāju, iešu paskatīties kas tur staigā. Atvēru, bet tur jau dūmi, un no virtuves jau nāca liesmas. Sabijos, aizskrēju viņu [mazdēlu – red.] saukt. Teicu, lai nodzēš, aplej ar ūdeni,” stāsta degušā dzīvokļa iedzīvotāja Aleftīna.

Ugunsdzēsēji notikuma vietā ieradušies dažas minūtes pēc izsaukuma saņemšanas. Iespējams tāpēc, izdegusi tikai virtuve.

Ieradāmies notikuma vietā, konstatējām, ka no trešā stāva loga nāk dūmi. Uzreiz tika pieņemts lēmums pārbaudīt degošo dzīvokli un kāpņu telpu, jo arī tur bija liels sadūmojums. No degošā dzīvokļa paša spēkiem evakuējās sieviete, bet no augšējiem stāviem evakuējām, ar glābšanas masku palīdzību, piecus cilvēkus un arī vienu kaķi. Virtuvē dega sadzīves mantas. Degšanas platība bija pieci kvadrātmetri, bet bija izveidojies liels sadūmojums,” skaidro VUGD 5.daļas vada komandiera vietnieks Roberts Grapeļs.

Ugunsdzēsējs izvairās nosaukt kādu konkrētu ugunsgrēka iemeslu. To, tālākajā darbā noskaidros Valsts policijas darbinieki.

0 Komentāru