Iespējams, zibens spēriena dēļ Neretas novadā divstāvu mājai aizdedzies jumts

Pievienot komentāru
Iespējams, zibens spēriena dēļ Neretas novadā divstāvu mājai aizdedzies jumts
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Ceturtdien, 27. jūnijā, visticamāk, pēc zibens spēriena izcēlies ugunsgrēks divstāvu mājā Neretas novadā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Gribuste.

Plkst. 4.54 VUGD saņēmis informāciju, ka Neretas novada Mazzalves pagastā, iespējams, pēc zibens spēriena mājai aizdedzies jumts. Kad Neretas un Jaunjelgavas ugunsdzēsēji glābēji ieradušies notikuma vietā, viņi konstatējuši, ka divstāvu dzīvojamās mājas niedru jumts un otrais stāvs deg pilnā platībā.

Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevies no liesmām nosargāt ēkas pirmo stāvu, bet tas ir saliets ar ūdeni. Plkst. 8.36 ugunsdzēsēji glābēji darbus notikuma vietā pabeiguši.

Tāpat naktī, ap plkst. 1.00, Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Pūra ceļu Jelgavā, kur dega dārza māja desmit kvadrātmetru platībā.

Aizvadītajā diennaktī VUGD Zemgales reģiona brigāde saņēmusi deviņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl divi izsaukumi bijuši maldinājums.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsti 20 ugunsgrēki. Rīgā dzēsti četri ugunsgrēki, citās pilsētās – trīs, bet novados 13.