“Iespējams, sildījušies ar atklātu uguni”; postošs ugunsgrēks Jūrmalā laupa divu bezpajumtnieku dzīvības

1 komentārs

Šogad ugunsgrēkos gājuši bojā jau 13 cilvēki. Nedēļas nogalē liesmas paņēma arī divu klaidoņu dzīvības. Šādai tendencei turpinoties, 2020. gads var kļūt par drūmāko laika nogriezni pēdējā dekādē tieši attiecībā uz ugunsdrošību.

Skarbs liktenis piemeklējis divus bezpajumtniekus, kas pāris mēnešus saimniekojuši pamestā divstāvu koku mājā Jūrmalā, Viestura ielā. Svētdien ap vienpadsmitiem vakarā tuvākie kaimiņi pamanījuši dūmus, kas cēlušies virs klaidoņu nama, un saukuši glābējus.

Karīna, kura dzīvo blakus ugunsgrēkā cietušajai ēkai, raidījumam “Degpunktā” stāsta, ka dega veca koka ēka, tādēļ ugunsdzēsēji ar liesmām cīnījušies ilgi. Taču par notikušo daudz stāstīt nevarot, jo nebija iespējams ugunsgrēka laikā ēkai piekļūt tuvumā. “Ātrā palīdzība bija uz vietas, policija arī. Bet, kas un kā, mēs nezinām,” saka Karīna.

Pirmdien, atskatoties uz notikušo, glābēji secina, ka šis bija viens no pēdējā laika bīstamākajiem ugunsgrēkiem Jūrmalā. Uz vietas strādāja gan Bulduru posteņa glābēji, tāpat piesaistīti papildspēki no Dubultiem un Rīgas. Ugunsdzēsējiem bija ne tikai jādzēš degošo māju, bet arī no liesmām jāsargā tuvākās ēkas.

“Mājā dega 15 kvadrātmetri, un dzēšanas laikā tika atrasti divi bojā gājušie cilvēki. Ap pulksten diviem naktī paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks bija likvidēts. Ugunsgrēka iespējamos iemeslus noskaidros policija,” saka VUGD Bulduru posteņa komandieris Rūdolfs Rags.

Ņemot vērā, ka ēkai nebija pieslēgta elektrība, pieļaujams, ka abi bezpajumtnieki sildījušies, ar atklātu liesmu dedzinot sadzīves mantas un malku.