Iespējams, ļaunprātīga dedzināšana: Jelgavā aizdegas angārs 2000 kvadrātmetru platībā

1 komentārs

Četras stundas glābēji strādāja Jelgavā, Savienības ielā, dzēšot paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku gaļas kombināta teritorijā.

Vakarā teritorijā, kurai blakus atrodas gaļas kombināts, izcēlās postošs ugunsgrēks. Pilnā divu tūkstošu kvadrātmetru platībā dega kāda noliktavas ēka. Tuvējās ielas piepildīja dūmu mutuļi un vairākas glābšanas dienesta cisternas.

Gaļas kombināta pārstāvji norāda, ka nelaime izcēlās blakus un ar pašu kombinātu notikušajam tieša sakara nav, taču uguns draudēja izplatīties tālāk. Karstuma ietekmē ēkai iebruka jumts un aizdegās blakus esošā sausā zāle.

“Ugunsgrēks sākās plkst. 21.06 un lokalizēts bija bez divdesmit minūtēm vienos. Par aizdegšanās iemesliem nekas nav zināms, pagaidām strādā policija, tuvākajā laikā gaidām jaunu informāciju,” stāsta uzņēmuma “HKScan Latvia” ražotnes vadītājs Aleksejs Šašins.

Daudzi vietējie iedzīvotāji pauž versiju, ka ugunsgrēks izraisīts tīšām. Tā kā celtne ir pamesta, tajā sen nav elektrības, kā arī to neviens neapsargā. Apkārtējo aizdomas sakrīt ar policijas sākotnējo pieņēmumu.

“Iespējams, ka tika veikta ļaunprātīga dedzināšana, tāpēc policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess. Šobrīd tiek pārbaudīti visi apstākļi un notikuma vietā strādā operatīvie dienesti. Ir nozīmētas ekspertīzes, tiks veikta visa nepieciešamā izmeklēšana,” norāda Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.