“Iegāju iekšā un sapratu, ka neko vairs nesaprotu!” Vīrietis cenšas novērst ugunsnelaimi, taču pats nonāk briesmās

0 Komentāru

Trīsstāvu koka ēku Rīgā, Bišu ielā, nevar nosaukt par ugunsdrošu. Tieši tāpēc ugunsgrēks, kas ceturtdien izcēlās ceturtajā dzīvoklī, mājas iedzīvotājiem lika baidīties par pašām ļaunākajām sekām. Spēcīgais piedūmojums ātri vien izplatījās kāpņu telpā. Nelaimē cieta viens no iedzīvotājiem.

Ap plkst. 20.00 kāds Bišu ielas 6. nama iemītnieks bija aizgājis uz veikalu. Ejot prom, viņš aizslēdza sava dzīvokļa ārdurvis. Apmēram pēc 15 minūtēm kaimiņš Mareks pamanīja, ka no slēgto durvju spraugas sāk plūst dūmi un nāk nelāga smaka, taču neviens neatbildēja uz klauvējieniem.

Kaimiņš tomēr iekļuvis dzīvoklī, taču ātri vien saprata, ka novērst nelaimi nebūs viņa spēkos. Lai izkļūtu no briesmu situācijas, bija jāsaņem visi spēki.

Kad Mareks nokļuva drošībā, uzreiz zvanīja operatīvajiem dienestiem. Par laimi, ugunsdzēsēju depo atrodas netālu no notikuma vietas – glābēji ieradās četru minūšu laikā.

Ieskrienot dzīvoklī, glābēji steigšus dzēsa degošo malku, kas bija novietota pie krāsns. Acīmredzot kāda dzirkstele bija iekļuvusi sauso koku klēpī mirkli pēc tam, kad mitekļa saimnieks devās prom.

No ēkas tika evakuēti kopā septiņi cilvēki. Mājas iedzīvotāji noraudzījās ugunsdzēsēju darbā un cerēja uz labāko, jo ēku par ugunsdrošu tomēr nosaukt nevar.

 

0 Komentāru