Glābēji vairāk nekā 11 stundas cīnījušies ar ugunsgrēku privātmājā Mežaparkā

Pievienot komentāru

Septiņas autocisternas, autokāpnes un trīsdesmit pieci glābēji vairāk nekā vienpadsmit stundas strādājuši Mežaparkā, Hamburgas ielā, dzēšot paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku, kas izcēlās kādā privātmājā. Ugunsgrēks namu plosīja 1130 kvadrātmetru platībā.

Sešos pievakarē ievērojamu Hamburgas ielas posmu un tuvāko apkaimi ieskāva biezi, melni dūmi, kas cēlās no kādas ēkas jumta. Dega vairāk nekā simts gadus veca vēsturiska koka privātmāja. Acīmredzot laikapstākļi un ēkas materiāls veidoja postažai labvēlīgu augsni. Liesmas pa jumtu izplatījās zibenīgi, pārmetoties arī uz ārsienu un izbūvēto mansardu.

Pirmās ugunsdzēsēju glābēju ekipāžas adresē ieradās dažu minūšu laikā un, novērtējot situāciju, nekavējoties paaugstināja ugunsgrēka bīstamības līmeni, pieprasot papildu resursus no blakus esošajiem posteņiem.

Pēc informācijas no vietējiem iedzīvotājiem, ēkā pastāvīgi dzīvoja četras ģimenes. Nelaimes izcelšanās brīdī daudzi no dzīvokļu saimniekiem atradās prombūtnē, taču kāda ģimene no ēkas paspēja laikus evakuēties.

“Viss bija norobežots, dežurēja policija un ugunsdzēsēji. Ar ceļamkrānu glābēji jauca jumtu, lai apdzēstu ugunsgrēka perēkļus. Mājas pagalmā stāvēja cilvēki, blakus stāvēja skapītis, uz skapīša portatīvais dators un kaut kādas sadzīves mantas zālienā,” norāda vietējā iedzīvotāja Jūlija.

Aptuveni pēc trijām stundām glābējiem izdevās ugunsgrēku lokalizēt, taču līdz likvidācijai vēl bija tālu. Neatkarīgi no tā, ka neviens no ēkā dzīvojošajiem necieta, notikuma vietā mediķi sniedza palīdzību ugunsdzēsējam, kuram darba laikā kļuva slikti. Viņš tika hospitalizēts.

Glābēji daudz strādāja iekštelpās, sadūmotā vidē, tādēļ lietoja elpošanas aparātus. Uz notikuma vietu nācās vēst papildu aprīkojumu, jo daudzi no skābekļa baloniem pēc nepatraukta darba tika iztukšoti.

Pilnībā savus darbus ugunsdzēsēji pabeiguši piecos no rīta. Kā “Degpunktā” stāsta tuvākie kaimiņi, māja bija apdrošināta. Nama iedzīvotāji, kas šodien bija sastopami pie ēkas, kopjot teritoriju, komentēt notikušo atteicās.