Glābēji bažīgi par apkures sezonas sākumu

0 Komentāru

Ugunsdzēsēji ir bažīgi par jaunās apkures sezonas sākumu, kad ik gadu pieaug izsaukumu skaits saistībā ar nepareizu vai neuzmanīgu rīkošanos ar sildierīcēm, vēsta “Degpunktā”.

Katru gadu, sākoties apkures sezonai, glābēji vēro izsaukumu pieaugumu, proti, privātmājās un arī dzīvokļos regulāri liesmo skursteņi un jumti, reizēm arī sadzīves mantas. Un cēlonis šīm ugunsnelaimēm ir nepareiza sildierīču ekspluatācija, kā arī saimnieku paviršība.

Pirms pāris dienām kāda bīstama situācija risinājusies Tukumā. Tur, kurinot krāsni, no sildierīces izkritusi ogle un aizdedzies uz grīdas esošais papīrs.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola stāsta, ka drošai apkures sezonai ir jāgatavojas savlaicīgi. Ja cilvēki vēl nav paguvuši to izdarīt, tad tiem, kam ir malkas apkure, noteikti vajadzētu parūpēties par dūmvadu jeb kursteņu tīrīšanu, jo ik gadu uz sodrēju ugunsgrēkiem ir vairāk nekā 500 izsaukumu un tie ir bīstami ar to, ka, sadegot sodrējiem, veidojas ļoti augsta temperatūra. Ja šādā gadījumā skurstenis nav labākajā darba kārtībā, var aizdegties konstrukcijas ap to un izcelties ugunsgrēks. Šādu ugunsgrēku nebūs iespējams arī tik ātri pamanīt, jo paies laiks, iekams tas attīstīties. Tad, kad cilvēks beidzot ieraudzīs degam jumtu, jau būs nodarīts liels postījums.

Izmantojot malkas apkuri, būtu nepieciešams arī uzmanīgi kurināt attiecīgo ierīci. Nevajag likt iekšā konkrētajai ierīcei nepiemērota izmēra malku, vajadzētu aizvērt krāsns durvis, to kurinot, lai ogles vai izdedži nebirst ārā un neizdedzina tuvējos priekšmetus. Krāsns priekšai ir jābūt brīvai.

Drošības padomi attiecas arī uz elektrisko sildītāju ekspluatāciju. Tos biežāk izmanto tieši dzīvokļos. Aukstajā laikā ugunsdzēsēji saskaras arī ar gadījumiem, kad uzliesmojumu izraisa sildierīces nepietiekama pieskatīšana, vai arī neatbilstošs iekārtas tehniskais stāvoklis. Cilvēki mēdz aizmirst arī par drošu attālumu no aizkariem, galdautiem vai citiem labi degošajiem materiāliem.

Nesen bija gadījums, kur cilvēks sildierīci bija novietojis neuzmanīgi vai bīstami tuvu pie degtspējīgim priekšmetiem, kas arī aizsvilās. Situāciju glāba dūmu detektors, kam pateicoties kaimiņi laicīgi izsauca glābējus.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Iereibuši vecāki nežēlīgi izturējušies pret savu divus mēnešus veco bērnu

Jēkabpilī pazudis attēlā redzamais vīrietis; ģimene lūdz palīdzību meklēšanā

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Nepieskatīts suns sakož policijas darbinieci

Ķengaragā taisnā ceļa posmā notikusi savāda automašīnu avārija

Purvciemā neuzmanības dēļ kāds pensionārs pakļūst zem trolejbusa

Pensionāru pārim gājiens uz Bauskas tirgu izvērties pavisam nelāgi

Krišjāņa Baronā ielā iedzīvotāji pamanījuši bērnus, kas staigājuši pa ēkas jumtu

Aculiecinieks palīdzējis policijas darbiniekiem aizturēt kādu aizdomīgu autovadītāju

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Ziepniekkalnā daudzdzīvokļu mājā aizdegas bērnu ratiņi

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība