Gāzes sprādziens Apē līdz pamatiem iznīcina māju; ģimene lūdz cilvēku palīdzību

7 komentāri
Gāzes sprādziens Apē līdz pamatiem iznīcina māju; ģimene lūdz cilvēku palīdzību

Ceturtdien plkst. 15.00 Apē, Rūpniecības ielā 2, ar milzīgu troksni eksplodēja dzīvojamā māja. Sprādziens bija tik pamatīgs, ka ēkas durvis un logi aizlidoja vairākus metrus pa perimetru. Nama atliekas arī piektdienas rītā bija atrodamas kaimiņu pagalmos.

Nelaimes dienā tie kaimiņi, kuri pabeidza darbu ātrāk un devās mājup, atklāja, ka iela ir slēgta un operatīvie dienesti tuvumā drošības apsvērumu dēļ nevienu nelaiž.

Mājas saimniece sprādziena brīdī atradās ārpus pilsētas un par nelaimi uzzināja no sava dēla Mārtiņa. Viņš situāciju aprakstīja neskaidri, taču Selga saprata, ka steidzami jāatgriežas.

Sprādziena brīdī Selgas dēls atradās uz ielas – blakus savai bērnības mājai. Par laimi, lidojošās šķembas jaunietim netrāpīja. Skrienot pakaļ saimniekam, izglābās arī ģimenes mīlulis Reno.

Noskaidrots, ka sprādzis gāzes balons, kas atradās virtuvē. Privātmāja pēc eksplozijas turpināja degt vēl piecas stundas. Kā gāzes balons uzliesmojis, nav skaidrs, taču variantu neesot daudz.

Lielākā daļa Apes iedzīvotāju redzēja pamatīgos dūmus un steidzās uz notikuma vietu, lūkodami, kā līdzēt. Selga stāsta, ka glābēju uzdevums, dzēšot šo ugunsgrēku, bija ļoti sarežģīts. Kopējā degusī platība sasniedza 128 kvadrātmetrus.

Glābēji apdzēstās drupas pameta pēc plkst. 20.00. Uguns izplatīšanās draudi bija novērsti.

Šobrīd Selga ar savu ģimeni nenoteiktu laiku mitināsies garāžā, blakus savai bijušajai mājai. Ja varat kā līdzēt ģimenei, zvaniet pa tālr.: 29491630, vai arī ziedojiet, sūtot līdzekļus uz bankas kontu: SELGA KAULIŅA, LV84HABA0551026107122.

7 komentāri