Garkalnes mežā turpina dzēst degšanas perēkļus

0 Komentāru
Garkalnes mežā turpina dzēst degšanas perēkļus
KRISTĪNE ŽILDE KRĒVICA, TV3 ZIŅAS

Ugunsdzēsēji šorīt turpina darbus Garkalnes mežā, dzēšot atsevišķus degšanas perēkļus, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Piektdien līdz ar tumsas iestāšanos, plkst.23.38 dzēšanas darbi tika pārtraukti, jo tumsā ir bīstami strādāt. Valsts mežu dienests (VMD) norīkojis personu, kas uzraudzīja situāciju notikuma vietā, un šorīt plkst.7.20 VUGD dzēšanas darbus atsāka.

Dzēšana tiek veikta atsevišķos degšanas perēkļos, ne vairs lielā platībā, un degšana arī vairs neesot tik intensīva. Darbu notikuma vietā turpinās arī VMD un “Rīgas mežu” ugunsdzēsēji.

Pašvaldības uzņēmuma “Rīgas meži” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra aģentūrai LETA norādīja, ka gandrīz visa ugunsgrēkā cietusī teritorija ir “Rīgas mežu” īpašums. Izdedzis apmēram 21 hektārs meža.

Skudra atzina, ka vēl ir pāragri spriest par nodarītajiem zaudējumiem, jo eksperti vēl nav ķērušies pie aprēķina, ņemot vērā, ka glābēji aizvien turpina dzēšanas darbus.

“Rīgas mežu” valdes priekšsēdētāja norādīja, ka turpmākās divas nedēļas šai mežā notiks dežūras.

Skudra atzina, ka oficiāls ugunsgrēka cēlonis vēl nav zināms, bet iemesli var būt dažādi, piemēram, mežā nomesta stikla pudele, kas saulē uzkarst un rada uzliesmojumu. Zināms, ka ugunsgrēks sākās jaunaudzē.

“Rīgas mežu” vadītāja aicināja iedzīvotājus, kuri dodas uz mežu, būt uzmanīgiem, jo nomesti atkritumi var radīt uzliesmojumu.

Mežs kopumā dega 21 hektāra platībā.

Notikuma vietā strādāja vairāk nekā 20 VUGD ugunsdzēsēji, izmantojot sešas autocisternas, ūdensvedēju, kā arī VMD un “Rīgas meži” pārstāvji.

Piektdien ap plkst.20 šo ugunsgrēku izdevās lokalizēt.

0 Komentāru