Gaidot palīdzību minūtes vilkās kā stundas – uguns Medemciemā noposta ģimenes pirts ēku

0 Komentāru
Gaidot palīdzību minūtes vilkās kā stundas – uguns Medemciemā noposta ģimenes pirts ēku

Trešdienas vakarā Pierīgā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kas nopostījis kādai ģimenei piederošu pirts ēku. Neraugoties uz piesaistītiem lieliem ugunsdzēsēju spēkiem, liesmu dzēšana ilgusi līdz nakts vidum.

Postošo, paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku, kas iznīcinājis aptuveni 150 kvadrātmetru plašo būvi dārzkopības kooperatīvā “Rīts”, pirmā pamanījusi Jevgēņija. Viņas māja atrodas vien dažus desmitus metru attālumā no blakus īpašuma robežas, kur nu slejas kaimiņu pirts mājas krāsmatas.

“Ja nebūtu manis, tā varētu degt līdz pat rītam, pati par sevi. Un neviens to nebūtu dzēsis. Mēs ar meitu atbraucām mājās ap 21:30 vakarā, varbūt 21:40 desmitos. Meita iegāja mājā, bet es, pat nezinu kāpēc, apstājos tieši šeit. Pagriezos un skatos, ka tur pie dūmeņa viss ir sarkans. Kā lāpa, vai kas tāds. Es atrāvu durvis un kliedzu: deg, deg! Meitas vīrs pliks izskrēja ārā, jo kliedzu, ka pirts deg. Viņš nodomāja, ka deg mūsējā. Tad arī meita izsauca ugunsdzēsējus,” stāsta kaimiņiene.

Lai arī ziņa par nelaimi Medemciemā nekavējoties sasniegusi tuvāko ugunsdzēsēju depo, aculieciniece neslēpj, ka vakar vakarā, minūtes vilkušās gluži kā stundas: “Palīdzēt jau nekā nevarējām. Paķērām spaiņus, bet paši dzēst jau vairs nespējām. Gaidījām ugunsdzēsējus. Nu… Viņi atbrauca, ne visai ātri. Var jau būt, ka tas stresa situācijā tā šķita, jo gribējām, ka tik ātrāk atbrauc. Vēl jau cerējām, ka tur varēs ko glābt. Atbrauca. Mums jau šķita, ka ilgi brauca. Varbūt minūtes 20, varbūt pat pusstundu. Bet tas mums tā šķita, kad esi šeit, skraidi apkārt, bet nekā nevari palīdzēt.”

Uz šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku nosūtītas vairākas ugunsdzēsēju brigādes, taču koka būves dzēšanas darbi bijuši gana sarežģīti, lai darbi šeit ievilktos līdz pat vieniem naktī. Pēcāk, notikuma vieta nodota Valsts policijas izmeklētāju pārziņā, kuriem nu būs jānosaka precīzs ugunsnelaimes iemesls.

Nelaimes vietā sastaptā jauniete gan min, ka visticamāk, pie vainas notikušajā ir pirtī uzstādītā apkures iekārta: “Krāsniņa bija ļoti nestabila. Viņa jau iepriekš dūmoja un vakar vakarā aizdegās. Paši neizsekojām līdzi un, lūk…”

Ņemot vērā, ka ik gadu, šajā sezonā acīmredzami pieaug bojātu apkures iekārtu un netīrītu dūmvadu izraisītu ugunsgrēku skaits, glābšanas dienesta darbinieki aicina ievērot piesardzību, ekspluatēt apkures iekārtas atbilstoši ugunsdrošības prasībām un vajadzības gadījumā atkārtoti pārbaudīt kamīnu, krāšņu un dūmvadu tehnisko stāvokli.

0 Komentāru