“Es skatos – ārprāts!” Jaunsvirlaukas pagastā kādā noliktavā izcēlies draudīgs ugunsgrēks

Pievienot komentāru

No paša rīta uz Jaunsvirlaukas pagastu steidzās ugunsdzēsēju brigādes no Olaines, Elejas, Iecavas un Jelgavas. Dega kāda noliktava, turklāt ugunsgrēks draudēja izplatīties uz blakus mājām.

Jelgavas pusē ap plkst. 9.00 kādas privātmājas teritorijā sāka plosīties liesmas. Ieradās operatīvo dienestu brigādes, tajā skaitā mediķi un piecas ugunsdzēsēju autocisternas. Vietējais strādnieks, stumjot ķerru, visu rītu staigā garām liesmām un bākugunīm, un ieilgusī trauksmes situācija viņam uzdzenot stresu.

Glābšanas darbu vadītājs norādīja, ka uzreiz tika izsaukti papildspēki. Divus metrus no degošās ēkas atrodas šķūnis, kas pilns ar malku, un arī tas varēja aizsvilties pāris minūšu laikā.

Viena no tuvākajām ēkām pieder Airai un viņas vīram. Pāris katru dienu nūjo cauri mežam, bet ierasto meža taku tagad aizņem operatīvo dienestu transportlīdzekļi. Aira cer, ka ugunsdzēsējiem izdosies nosargāt viņu mājvietu.

Ap pusdienas laiku ugunsdzēsējiem izdevās degšanu lokalizēt, bet, lai uzmeklētu atlikušos liesmu perēkļus, jāveic demontāžas darbi. Teju katrs dēlis ir jāizlauž un kārtīgi jāsalaista. Daļu saimnieku mantu ugunsdzēsējiem izdevās glābt.

Kopējā degšanas platība sasniedza 120 kvadrātmetru. Pagaidām ugunsdzēsēji neapņemas spriest, kāds bija nelaimes cēlonis, bet kaimiņiem ir arī savas versijas un tiek pieļauts, ka radusies kāda tehniska ķibele.

Aira kaimiņus pazīst itin labi un saka, ka cilvēki ir jauki un strādīgi, bet par konkrētām lietām gan dažreiz viedokļi nesakrītot.