“Es izmisumā raudāju, jo viss notika aiz mana žoga”; Olainē ugunsgrēks privātmājā pārmetas uz kaimiņa namu

1 komentārs

Dārziņu kooperatīvos, kas nereti pārtop par visu cauru gadu apdzīvotiem ciemiem, mājas ir sabūvētas cieši viena otrai blakus, un brīžos, kad izceļas ugunsgrēks, šāds apdzīvotības blīvums var radīt pamatīgas nepatikšanas.

Vasarnīcu ciematā Rājumi, Olaines novadā, kas palēnām pārtop par pilnvērtīgu privātmāju rajonu, pievakarē valdīja satraukuma pilna gaisotne. Vietējo iedzīvotāju mieru iztraucēja ugunsgrēks, kas izcēlās kādā nelielā teritorijā.

“Šis nams sāka degt. Sākotnēji tikai dūmoja, liesmu vēl nebija. Tikai dūmi. Mans vīrs vēl tobrīd brauca sētā ar mašīnu. Es pie viņa piegāju un teicu, laikam ar kaimiņu kaut kas nav kārtībā. Vīrs secināja, ka laikam ugunsgrēks. Mēs skrējām mājā pēc mobilā telefona. Izsaucu glābējus,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

Kaimiņu acu priekšā starp dūmiem parādījusies arī liesma, kas dažu minūšu laikā pilnībā pārņēmusi mājiņu. Situāciju pasliktinājis arī stiprais vējš, kas veicinājis postažas izplatīšanos.

“Puse mājas jau dega, vējš pūta uz to pusi. Es izmisumā raudāju no bailēm, jo viss notika aiz mana žoga. Te jau visi kaimiņi atkārtoti sāka zvanīt glābējiem. Puse mājas jau nebija, tur jau pamatīgs ugunskurs kūrās. Un uguns pārmetās uz to māju,” saka iedzīvotāja.

Glābēji Rājumos atsteigušies kuplā skaitā. Ierašanās brīdī nelielais nams jau nodedzis, bet privātmāju pilnā platībā plosījusi uguns. Bez darba nepalika arī mediķi, jo mazā namā saimnieks guva apdegumus, mēģinot postažu dzēst saviem spēkiem. Cīnoties ar divsimt trīsdesmit kvadrātmetru plašo ugunsgrēku, dienesti Rājumos strādāja līdz pat pusdesmitiem vakarā.

Daži no vietējiem iedzīvotājiem uzskata, ka operatīvajiem dienestiem vajadzēja atbraukt ātrāk, taču Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā norāda, kā ekipāžas galamērķi sasniedza divdesmit piecu minūšu laikā. Cisternas ieradās ātri, ņemot vērā attālumu līdz ciematam un sastrēgumus, kas bija izveidojušies ceļa remonta dēļ.