“Es cerēju, ka viņa nav mājās!” Ugunsgrēkā Lilastē starp degošām mantām atrod mirušu pensionāru

0 Komentāru
“Es cerēju, ka viņa nav mājās!” Ugunsgrēkā Lilastē starp degošām mantām atrod mirušu pensionāru

Kāds aptuveni 73 gadus vecs pensionārs dzīvoja Lilastē privātmājā kopā ar vairākiem kaķiem. Vīrietis centās cītīgi nodrošināties gan pret trūkumu, gan pret nelūgtu ciemiņu ierašanos.

Māja un tās pagalms bija pilns ar dažādiem priekšmetiem, kam, šķiet, nekur nepietika vietas. Mājas logus un durvis aizsedza metāla restes.

Naktī izveidotais cietoksnis no iekšpuses sāka degt un kaimiņi, ieraugot atklātās liesmas, zvanīja ugunsdzēsējiem. Lai glābēji iekļūtu piekrautajā mājā, nācās kārtīgi papūlēties.

“Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji ieraudzīja, ka mājai logiem priekšā ir restes, daži logi arī bija aizsisti ar metāla plāksnēm, tāpēc, lai iekļūtu mājoklī un meklētu iespējamo cilvēku, viņiem nācās šīs te restes nozāģēt, atlauzt vaļā metāla plāksnes. Tad, kad viņi iekļuva mājoklī, darbs bija vēl jāturpina, jo tur bija ļoti, ļoti daudz mantu, un tur nebija iespējams brīvi pārvietoties,” stāsta VUGD Zemgales reģiona pārstāve Viktorija Gribuste.

Ugunsdzēsēji stundām ilgi jauca ēkas konstrukcijas un nesa prom istabās atrastās mantas, lai varētu tās apliet ar ūdeni katru atsevišķi. Uztrauktie kaimiņi pulcējās ap notikuma vietu un cerēja, ka vīrietis tomēr neatrodas savā mājvietā.

Kad beidzot telpas bija iztukšotas un varēja saredzēt istabas aprises, glābēji uzgāja pensionāra līķi.

Apkārtējie iedzīvotāji stāsta, ka joprojām neesot iespējams saprast, vai pensionāra mantu krāšanas ieradums viņam maksāja dzīvību. Iespējams, iesprostoto vīrieti varētu izglābt, ja ugunsdzēsēji nesaskartos ar tik daudz šķēršļiem.

Kopējā degšanas platība sasniedza 150 kvadrātmetru. Dzēšanas darbu laikā ik brīdi parādījās arvien jauni degšanas perēkļi, tāpēc ugunsdzēsēju darbs ieilga.

Ugunsgrēks tika likvidēts tikai piektdien no rīta.
0 Komentāru