“Es atmodos, kad viss bija liesmās”; Siguldas pusē septiņi cilvēki izglābjas no degošas ēkas

1 komentārs

Pagājušajā naktī vairākas ugunsdzēsēju brigādes steidzās uz Ķiparu ciemu, kur vietējie iedzīvotāji ziņoja par atklātām liesmām, kas plosa kādu daudzdzīvokļu māju.

Ķiparu ciemā netālu no Siguldas ap puspieciem naktī brīdī, kad visi iedzīvotāji gulēja ciešā miegā, kādā mājā sāka sprakšķēt verandas šīfera apmetums. Tas izraisīja pamatīgu troksni, kuru pirmie samanīja kaimiņi. Viņi steidzīgi meklēja mobilos telefonus, lai par notikušo ziņotu operatīvajiem dienestiem. Tikmēr arī ēkas iemītnieki skriešus evakuējās.

“Es atmodos, kad viss bija liesmās. Mēs visi izlēcām pa logu ārā, un ugunsdzēsēji bija klāt. Tā kā tas bija ļoti ātri,” stāsta ēkas iedzīvotāja.

Liesmas plosīja stikloto piebūvi, aizskarot arī mājas ārējās sienas un logus. Tikmēr, stāvot pagalmā, uz nelaimi nolūkojās visi celtnes iemītnieki.

“Mēs paspējām izskriet. Jo mēs jau gulējām, ļoti veiksmīgi. Mēs ļoti daudz, esam septiņi cilvēki, visi bijām mājā,” saka mājas iedzīvotāja.

Pensionāre nezina, kāds varētu būt ugunsgrēka cēlonis. Ļaunprātīgas dedzināšanas teoriju ģimene izslēdz, un arī par elektrības īssavienojuma iespējamību bažu neesot.

Likvidēt ugunsgrēku izdevās vien pēc divām stundām. Ugunsdzēsēji, pēc tam veicot apsekošanu, pamanīja, ka nekur mājā nebija uzstādīti dūmu detektori.

1 komentārs