Elejā pensionāre iespējams tīši izraisījusi dzīvoklī ugunsgrēku

2 komentāri

Kāda pensionāre Elejā guvusi ievainojumus ugunsgrēkā, kas izcēlās plkst. 00.30. Versijas par liesmu izcelšanos atšķiras – pati cietusī apgalvo, ka dzīvoklī paši no sevis aizdegās vadi, savukārt kaimiņi ziņo, ka sieviete dzērumā apzināti pielaidusi uguni drēbju kaudzei un tad nogūlusies tai blakus, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

80 vecā Māra dzīvo vienatnē un iztiek tikai no pensijas. Kaimiņi stāsta, ka dēls viņu pārāk bieži neapciemo un sirmgalvei ir grūtības uzturēt kārtībā savu dzīvokli. Māra atminas, ka naktī uz 11. oktobri notika kaut kas baiss. Priekštelpā izcēlās ugunsgrēks un nācās evakuēties.

Pensionāre apgalvo, ka viņu pievīla pagarinātājs, kas īssavienojuma dēļ sāka degt pats no sevis: “Es gulēju istabā un sāka degt. [Nebija dūmi?-red.] Bija.”

Mediķi piedāvāja pensionārei iekāpt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) automašīnā un doties uz slimnīcu aprūpēt brūces, taču Māra no palīdzības atteicās. Viņa saka, ka pati tiks galā: “Prasīja, lai braucu uz slimnīcu. Es pati zinu, es māku.”

Tiesa, pensionāres stāsts par notikušo nesakrīt ar kaimiņienes Ineses atmiņām par tās nakts satraucošajiem notikumiem. Sieviete stāsta, ka Māra dzērumā mērķtiecīgi izraisīja ugunsgrēku: “Viņai uznāca, ka jāiekurina plīts. Tad viņa salika drēbju kaudzi un aizdedzināja. Durvis viņa jau bija mazliet attaisījusi. Viņa bija alkohola reibumā. Mans vīrs viņu izvilka no koridora. Mēs uzreiz ielējās trīs spaiņus ūdens. Dega drēbes un tualetes durvis.”

Turklāt šī neesot pirmā reize, kad pensionāre apdraud savu un apkārtējo drošību.

Māra paskaidrojumu par savu rīcību nesniedza ne Inesei, ne kādam citam kaimiņam, kas nakti uz pirmdienu pavadīja satraukumā. Pensionāre noliedz, ka pati nodarbojusies ar dedzināšanu, un turas pie stāsta par īssavienojumu vados. Kas patiesībā notika pie 21. dzīvokļa durvīm Bauskas ielā, centīsies noskaidrot policija.

2 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība