Komentāri

Kodīgu dūmu ieslodzījumā ceturtdien vēlu vakarā nonākuši kādas daudzdzīvokļu mājas iemītnieki Līvānos. Visi paspējuši glābies, taču pusi nakts puspliki nostāvējuši salā uz ielas.

Sadzīves mantas, drēbes, gulta, skapīši – tas viss pagājušajā naktī lidoja ārā pa kāda dzīvokļa logu Līvānos, Lāčplēša ielā. Tā glābēji centās mazināt piedūmojumu ēkā, no kuras pirms brīža bija evakuējusies aptuveni 50 cilvēki.

Ugunsnelaimi ēkā pirmā pamanījusi kāda kaimiņiene. Sieviete, sajūtot nepatīkamu dūmu smaku, uzreiz ķērusies pie mobilā telefona lai sauktu palīgus, bet aiz satraukuma nevarējusi atcerēties numuru. Labi, ka tuvumā gadījusies Jolantas kundze.

Aizdedzies bija pirmajā stāvā esošs dzīvoklis. Pēc kaimiņu teiktā, mājās neviena nebija. Pēc evakuācijas gan daudzi mājinieki dabūjuši pamatīgi pasalt, jo ne visiem ir mašīnas kurās pasēdēt un ne visi bija paspējuši paķert mašīnu atslēgas. Jolantai, kura palīdzēja glābējiem pamodināt kaimiņus, arīdzan bija nepieciešama mediķu palīdzība.

Faktiski tā ir kodīga inde un pietiek ar pāris elpas vilcieniem lai paliktu slikti. Pēc sarunām ar mājas iedzīvotājiem uzzinājām, ka dzīvokļa īpašnieks jau kādu laiku atrodas slimnīcā, un dzīvoklis tiek īrēts. Par īrniekiem vietēji izsakās ne īpaši labi, jo tie bieži rīko ballītes un sauc aizdomīgus viesus.

Glābēji pabeiguši darbu pēc pulksten četriem. Kopēja degšanas platība bija 20m2, dzīvoklim ir nodarīta pietiekami liela skāde. Diemžēl mums neizdevās sazināties ar dživokļa īrniekiem un līdz ar to ugunsnelaimes Iemesli pagaidām ir pagalam skaidri.

Lasi vēl