Ēkā Rīgā izceļas bīstams ugunsgrēks; glābējiem nākas evakuēt astoņus cilvēkus

0 Komentāru

Cenšoties likvidēt liesmas daudzdzīvokļu mājā Rīgā, ugunsdzēsēji ieguldīja ievērojamus resursus dzēšanas darbos – gandrīz pilnā platībā dega ēkas pagrabs, apdraudot tās iedzīvotāju, tostarp piecu bērnu, veselību, vēsta “Degpunktā”.

Īsi pirms pieciem pēcpusdienā ēku Pļavas ielā, Rīgā piepildīja spēcīgs sadūmojums. Divstāvu mājā tobrīd atradās astoņpadsmit iedzīvotāji, to skaitā bērni. Ugunsdzēsēju prioritāte bija steidzami glāb apdraudētos cilvēkus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) 3.daļas komandieris Krišjānis Mincenbergs stāsta, ka notikuma vietā izglābti astoņi cilvēki, tostarp pieci nepilngadīgie. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies vēl 10 cilvēki. Pie mājas logiem ugunsdzēsēji pielika kāpnes un veica glābšanas darbus. Iedzīvotāju saindēšanās ar degšanas produktiem netika konstatēta.

Pļavas iela uz vairākām stundām bija slēgta, stāsta kaimiņš Artūrs. Viņš norāda, ka redzējis daudz ugunsdzēsēju glābēju automašīnu, pats gan neesot bijis nobijies.

Gan operatīvajiem dienestiem, gan mājas iedzīvotājiem nav skaidrs, kas izraisīja postošās liesmas. Viena no versijām varētu būt slikta gatavība apkures sezonai.

Mājas iedzīvotājs Jānis pieļauj, ka ēkas skurstenī varētu būt sakrājušies sodrēji, kas sākuši gruzdēt, iespējams, dūmenim pietiekami bieži nebija veikta tehniskā apkope.

Ēkā kopš piektdienas, 1.oktobra, nav ne elektrības, ne ūdens. Lielākā daļa mājas iemītnieku uz pāris dienām atraduši pajumti citur. Pirmdien, 4.oktobrī, izpostītajā pagrabā strādāja namsaimnieka izsauktie darbinieki. Viens no santehniķiem nopūšas, ka darba būs daudz.

Sergejs, santehniķis

“Caurules jāmaina, tikai īsti nav saprotams, laikam kanalizācijas caurules sakusušas. Protams, ka ūdeni atslēdza. Ja pieslēgsim ūdeni un sāksim lietot, viss te gāzīsies ārā.”

Kopējā izdegusī platība sasniedza 40 kvadrātmetrus. Nelaimes cēloņus izmeklē policija.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām