“Ēkas dega tik strauji kā sērkociņš!” Čiekurkalnā nosvilst vēsturisks nams; iespējama tīša dedzināšana

Pievienot komentāru
“Ēkas dega tik strauji kā sērkociņš!” Čiekurkalnā nosvilst vēsturisks nams; iespējama tīša dedzināšana

Kāds vīrietis, kurš otrdien ap plkst. 18.00 pamanīja dūmus ceļamies no veclaicīgas ēkas Viskaļu ielā, nākamajā dienā nožēlo, ka brīdinošo signālu nav pamanījis agrāk.

Parasti teritorijas veclaicīgajās un neapsaimniekotajās ēkās neviens neuzturas, taču dipošu soļu troksnis liecinājis, ka kāds pēkšņi bēg. Mirkli pēc tam no vienstāvu ēkas sāka celties dūmi.

Paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks sasniedza vairāk nekā 500 kvadrātmetru platību.

Ugunsdzēsēju glābēju 6. daļas depo atrodas pāris minūšu braucienā no aculiecinieka norādītās vietas, taču glābēji sastapās ar dažādām grūtībām, kas liedza piekļuvi degošajai mājai. Liesmas, vēja vadītas, strauji pieņēmās spēkā, taču hidrants atradās tālu.

Ezermalas ielā uz vairākām stundām tika slēgta satiksme abos virzienos, lai garāmbraucēji netraucētu ūdens šļūteņu izvietojumam. Pēc pusstundas ilgiem pūliņiem piegādāt ūdeni aptuveni 30 glābēji uzsāka dzēšanu.

Glābēju prioritāte bija nepieļaut uguns izplatīšanos uz blakus celtnēm.

Plašā teritorija un pamestās ēkas tā vien pievelkot jauniešus, kuri meklē vietu, kur nobēdzināties. Aculiecinieks gan neapņemas spriest, vai dedzināšana bijusi ļaunprātīga, vai netīša.

Ap plkst. 23.00 Ezermalas iela atkal bija caurbraucama.