Komentāri

No ugunsnelaimēm neviens nav pasargāts, taču mājās, kurās ir malkas apkure, aizdegšanās risks tomēr ir lielāks nekā ēkās ar centrālo apkuri, un dzīvokļu apdrošināšanai noteikti naudu nevajadzētu taupīt.

Sestdienas, 10. februāra, pievakarē Cepļa ielas trīsstāvu nama bēniņos izcēlās ugunsgrēks, kas skāra arī augšējā stāva dzīvokli. Uzliesmojums, visticamāk, sācies no bojājuma apkures iekārtās, kaut gan pirms divām nedēļām mājā bijis skursteņslauķis. Izdega aptuveni 40 kvadrātmetru, no mājas bija spiesti evakuēties desmit cilvēku. Tostarp arī Zojas kundze, kura pirmā pamanījusi nelaimi.

“Sēžu, skatos televizoru, te pilns dzīvoklis ar dūmiem. Man arī kūrās krāsns, bet viss bija normāli. Atvēru logu izvēdināt. Atkal dūmi. Izskrēju pie apakšējā kaimiņa, pavaicāju, ko viņš kurina? Un vilkmes nemaz nav. Bet viņš man atbild, ka nemaz nekurina. Skrienu uz augšu pa trepēm un dzirdu, ka kaut kas sprakšķ bēniņos. Man kabatā bija atslēga. Atvēru durvis, bet tur uguns man priekšā un viss. Aizdegās tas dzīvoklis,” stāsta mājas iedzīvotāja Zoja.

Pats augšējā dzīvokļa saimnieks notikuma dienā bijis dzimtajā pusē Liepājā, dzīvokli izkurināt todien atnākusi radiniece, taču neko neierastu nebija manījusi un visu izdarījusi, kā vienmēr, – akurāti un precīzi.

Šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad var uzteikt dzīvokļa saimnieku, kurš bijis tālredzīgs un dzīvokli apdrošinājis, kas nozīmē, ka droši vien iegādāta arī civiltiesiskā apdrošināšana. Tā segs zaudējumus arī citu cietušo dzīvokļu īpašniekiem.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl