Dzīvokli Juglā pamatīgi izposta liesmas; tā iemītniekam pēdējais glābiņš bijis balkons

0 Komentāru

Bīstams ugunsgrēks izcēlās piecstāvu namā Juglā, kur postaža izpletās tik strauji, ka mitekļa saimniekam dzīvības glābšanas nolūkā bija jāskrien uz balkona un teju jālec no ceturtā stāva, ziņo “Degpunktā”.

Ārkārtas situācijā, kad mājvietu strauji ieskāva uguns, tā iemītniekam – pensionāram – dzīvokļa balkons kalpoja par pēdējo glābiņu. Asinis stindzinošs skats pavērās pievakarē Juglā, Malienas ielas 68. namā. Seniors bezpalīdzīgi stāvēja pie konstrukcijas margām, pēdējiem spēkiem turoties kājās un gaidot, kad ugunsdzēsēji ar autokāpnēm piebrauks tuvāk pie ēkas un viņu nocels. Laiks šajā gadījumā bija izšķirošais faktors, jo ik sekundi liesmu mēles tuvojās cilvēkam, pakļaujot viņu riskam sadegt dzīvam. Notiekošo vēroja kaimiņi, kuri nekādi nevarēja palīdzēt kungam.

Vietējais iedzīvotājs stāsta, – dzīvoklis dega ar atklātu liesmu, cits kaimiņš kliedza, lai viņš notupstas lejā, vīrietis notupās un jau bija tuvu tam, lai lēktu, kad operatīvi atbrauca ugunsdzēsēji un devās talkā. Kaimiņi uzreiz vēruši uzmanību, kuram visvairāk nepieciešama palīdzība šajā situācijā.

Neapšaubāmi lēciens no tāda augstuma, īpaši cilvēkam cienījamā vecumā, beigtos letāli, un vīrs tomēr pieņēma lēmumu turēties līdz pēdējām.

Tika izveidotas vairākas glābēju grupas ar glābšanas maskām, kas ar ekipējumu devās dzēst dzīvokli, cilvēks tika izglābts no degošā dzīvokļa, kā arī no stāvu augstāk esošā dzīvokļa ar glābšanas maskas palīdzību tika izvests ārā cits cilvēks – augšējais kaimiņš. Pirmais kungs izglābts, ugunsdzēsējiem pieslienot kāpnes pie balkona.

No diviem izglābtajiem cietis tieši degušā dzīvokļa saimnieks, viņš pamatīgi saelpojies dūmus un guvis ķermeņa apdegumus. Kaimiņiene, kura nodota mediķu rokās, pēc apskates uz slimnīcu varēja nebraukt.

Ceturtā stāva iedzīvotāja

“Es atvēru durvis, no kāpņutelpas iesitās dūmi. Es ātri aizvēru ciet un aizgāju uz balkonu. Paskatījos uz ieraudzīju, ka stāv mašīnas. Esmu joprojām satraukusies pēc vakardienas notikumiem, negulēta nakts.”

Šodien redzams, ka izdedzis teju viss, kas atradies vīrieša dzīvoklī – bojāta balkona fasāde, applūdināti dzīvokļi līdz pat pirmajam stāvam. Diemžēl gājis bojā arī pensionāra mājas mīlulis – kaķis. Ap pusnakti 25 kvadrātmetru lielais ugunsgrēks tika sekmīgi likvidēts.

Malienas ielas namā dzīvojošie, kurus skāra postaža un kuri bija laikus parūpējušies par īpašuma apdrošināšanu jau šodien, rīta agrumā centušies sazvanīt apdrošinātājus, lai pieteiktu atlīdzību, taču šāda iespēja bija ne visiem – vismaz divi dzīvokļi nebija apdrošināti.

Tikmēr postošā ugunsgrēka iemeslus vietējie sasaista ar paša saimnieka neuzmanību un nolaidību. Nepatikšanas izraisīja nenodzēsta cigarete. Jāsaka, ka arī iepriekš kaimiņš citiem sagādāja zināmas problēmas.

Kaimiņš stāsta, ka kungs mēdzis divos, trijos vai četros naktī necenzētiem vārdiem lamāties, kaimiņi kādas četras reizes aicinājuši talkā policistus.

Šoreiz ugunsnelaimē situāciju pasliktināja arī tas, ka mājoklī nebija uzstādīts dūmu detektors.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Normāli dzēru. Kā parasti…" Kāds šoferis tā arī nav mācījies no savām kļūdām

Aculiecinieka video: trīs spēkratu sadurme uz Rīgas apvedceļa A4

Nekaunība augstākajā mērā: zagļi neatkarīgi no novērošanas kamerām piesavinās vairākus velosipēdus

Tukumā pazudusi skolniece; ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību meklēšanā

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Baltezerā izposta privātmāju

"Es jutu, ka sāku smakt." Daudzstāvu nama iedzīvotāji Rīgā spiesti glābties no dūmiem

Gāja pa neapgaismotu ceļu bez atstarotājiem: Ķekavas novadā nāvējoši notriekts vīrietis

Zaudēja tuvinieku un palika bez dzimtas mājām: ģimenei Krāslavas novadā ir nepieciešama palīdzība

Bīstama avārija pie Ķekavas apļa: kravas auto "iedriftē" vieglās automašīnas sānos

Šoferis pie policijas iecirkņa Rīgā notriec bērnu un aizbēg

Sirdsdēstos "Volvo" šoferis iznīcina savu auto, visticamāk, tīšuprāt cenšoties ietriekties kokā

Kad bebru ģimene kļūst par satiksmes biedu: zvēru apgrauzts koks draud uzgāzties automašīnām