Dundagas novadā ugunsgrēkā dzīvojamajā mājā izglābti 10 cilvēki

1 komentārs
Dundagas novadā ugunsgrēkā dzīvojamajā mājā izglābti 10 cilvēki
EDIJS PALĒNS, LETA

Naktī uz trešdienu, 1. jūliju, ugunsgrēkā Dundagas novadā izglābti 10 cilvēki, portālu Skaties.lv informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 01.26 VUGD saņēma izsaukumu Dundagas novadā, kur ugunsgrēks bija izcēlies daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva kāpņu telpā deg mēbeles un starpstāvu pārsegums deviņu kvadrātmetru platībā un ir izveidojies spēcīgs sadūmojums.

Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas otrā stāva dzīvokļa pa logu ar trīsposmu izbīdāmajām kāpnēm izglāba 10 cilvēkus, bet pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies vēl divi cilvēki.

Plkst. 02.41 ugunsgrēks likvidēts. Ēkas otrā stāva dzīvoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. “Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls laikus pamodinās un dos iespēju izglābties,” norāda VUGD.

Kopumā aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šā gada 30. jūnija plkst. 6.30 līdz 1. jūlija plkst. 6.30, VUGD saņēma 82 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 69 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama 50 gadījumos, galvenokārt Rīgā un Pierīgā, lai novāktu vēja lauztus kokus un zarus no ceļu braucamās daļas, 11 gadījumos no novietotām automašīnām, piecos gadījumos no elektrolīniju vadiem, kā arī vienā gadījumā no dzīvojamās mājas jumta un šķūņa jumta. Savukārt Ikšķilē ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja nokļūt krastā cilvēkam, kurš atradās uz Meinarda salas, bet Rīgā izcēla cilvēku no attīrīšanas iekārtas akas un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.