Dūmu detektors paglābj kādu sirmgalvi Ulbrokas ielā

0 Komentāru

3. augusta naktī glābēju palīdzība bija nepieciešama iedzīvotājiem Rīgā, Ulbrokas ielā. Kāda sirma kundze uz plīts bija atstājusi vārīties maltīti, bet pati devusies gulēt. Degšanas platība nebija liela, un par to jāpasakās dūmu detektora spalgajam troksnim, stāsta TV3 raidījums ”Degpunktā”.

Dūmu detektors jau otro reizi paglābj sirmgalvi, kura aizmirst par vakariņām, kas sildās uz plīts. Sievietes neuzmanības dēļ 3. augstā ap plkst. 1.00 naktī uz Ulbrokas ielas astoto namu devās gan ugunsdzēsēji, gan mediķi.

”Dzirdēju tādu kā signalizāciju. Sākumā domāju varbūt ielā mašīna signalizē. Paskatījos, nē, nav. Vienu reizi arī mums bija aiz sienas signalizācija, dūmu detektors nostrādāja. Es iznācu koridorā, piegāju pie durvīm, jā, tur signāls kaimiņiem. Mazliet dūmu smaka, tā kā kaut kas degtu. Es domāju, vajag zvanīt ugunsdzēsējiem. Pazvanīju, teica ka jā, mēs jau braucam,” stāsta kaimiņiene Jeļena.

Sievieti apskatīja mediķi, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki ar piedūmojumu un nelielo degšanu tika galā pusstundas laikā. Vietējie saka, ka operatīvo dienestu spēkratus apkārtnē redz bieži, īpaši svētku laikā gada nogalē. Bet, kas attiecas uz ēst gatavošanu un aizmāršību, katram ir sava ideja vai veids, kā nelaimi novērst.

“Vienkārši varbūt labākas plītis vajag izmantot. Uz gadās, varbūt gadās, kaut kas vairāk. Uz indukcijas plīts nekad nekas tāds negadās,” stāsta vietējais iedzīvotājs.

0 Komentāru