Drosmīgs vīrietis paglābj kaimiņu un kaķi no drošas nāves dūmu un uguns “slazdā”

0 Komentāru

Piektdien, 15. jūnijā, Vecmīlgrāvī, Baltās baznīcas ielā 36 aizdegās piecstāvu mājas trešā stāva dzīvoklis. Visi kaimiņu, kuri dzīvo augstāk, nokļuvuši dūmu un uguns slazdā.

Ar īpašu varonību izcēlies kāds vīrietis, izglābjot kādu mājas iedzīvotāju un viņa kaķi no nosmakšanas dūmos.

“Mēs dzīvojam piektajā stāvā. Mēs paspējām izskriet ārā, bet kāpņu telpā bija tik daudz dūmu, ka mēs gandrīz nosmakām. Un mēs spriežam, kā tas ir iespējams, ka cilvēki nosmok. Vienā minūtē tas var notikt, pat tad, kad kāp pa kāpnēm lejā, jo bija tik daudz dūmu, ka nekas nebija redzams. Ievilki elpu un viss. Nebija, ko elpot. Labi, ka man līdzi bija šalle, to pieliku pie mutes, bet vīrs – rāpus,” stāsta mājas iedzīvotāja Valentīna.

Miteklī, kurā izcēlās ugunsgrēks, bija palicis tikai kaķis. Viņam pakaļ devās saimnieks, taču saindējās ar dūmiem.

“Saimnieks atnāca, ieraudzīja, ka deg un atcerējās, ka kaķis palicis mājās. Viņš skrēja kaķi glābt, bet pats tur arī nokrita, saelpojās dūmus,” min Valentīna.

Gan cietušo, gan viņa kaķi no drošas bojāejas izglāba mājas pārvaldnieks. Viņam par varoņdarbu visi mājinieki tagad saka paldies. Par ugunsgrēka iemesliem versiju nav daudz, – vienistabas dzīvoklī varēja izcelties tikai elektrības īssavienojums, jo vadi visā ēkā esot pagalam veci.

0 Komentāru