Drosmīga pensionāre glābj ģimeni un pati savām rokām nodzēš ugunsgrēku

Komentāri
Drosmīga pensionāre glābj ģimeni un pati savām rokām nodzēš ugunsgrēku
Foto: Ekrānuzņēmums

Skumjš stāsts ar veiksmīgām beigām – tā par trešdien izcēlušos ugunsgrēku saka pensionāre Balva. Viņas vīrs Uldis atradās uz dīvāna brīdī, kad tas aizdegās. Sajutuši dūmus, Balva ar dēlu metās cīņā ar liesmām. Pensionāre guva apdegumus, taču viņa saka, ka tā ir neliela samaksa, jo ugunsgrēku likvidēt viņiem tomēr izdevās.

Vircavas ciemā dzīvo Balva, bijusī brīvprātīgā ugunsdzēsēja. Viņa drīz sasniegs 80 gadu vecumu. Trešdien pārdzīvotais ugunsgrēks bija smags trieciens parasti mierīgajā pensionāres ikdienā, un tieši viņa izglāba savu ģimeni no indīgajiem dūmiem, kuri aumaļām sāka plūst no viesistabas. Ieskrienot telpā, pavērās briesmīgs skats – viņas vīrs atradās uz dīvāna, un tā galu jau bija pārņēmušas liesmas.

Balvas vīrs Uldis ikdienā pārvietojas tikai ar kruķu palīdzību, un pats saviem spēkiem no degošā dīvāna piecelties nevarēja. Balva ar savu dēlu aizstiepa savu ģimenes locekli prom no briesmām, uz kaimiņu dzīvokli. Pēc tam Balva izlēma mesties cīņā un liesmas valdīt pašas spēkiem. Izrādās, ka viņa savulaik kā brīvprātīgā palīdzējusi ugunsdzēsējiem, tāpēc bija guvusi iemaņas, kas palīdzēja tikt galā ar liesmām.

Kad ieradās kaimiņu izsauktie ugunsdzēsēji glābēji, dzīvoklī vairs nekas nedega. Par to parūpējās Balva, izmantojot savas jaunībā iegūtās zināšanas, strādājot par brīvprātīgo ugunsdzēsēju. Tiesa, liesmas tomēr skāra sievietes rokas, kuras tagad tiek ārstētas.

Pēc tam, kad lielākās briesmas bija novērstas, Balva domās pārcilāja notikušā apstākļus. Sieviete noprata, ka ugunsgrēks varēja būt izraisīts apzināti, spriežot pēc viņas vīra pēdējā laika nedaudz depresīvās uzvedības.

Vēl šorīt gan Balva, gan viņas dēls, izcieta indīgo dūmu radītās sekas. Abiem bija palicis slikti, un nācās vairākas reizes izvemties. Par spīti notikušajam, Balva saka, ka ar ģimeni viss būs kārtībā, un, aizvācot nodegušo dīvānu, pēdējais atgādinājums par notikušo tiks likvidēts.

Lasi vēl