Divi vecīši pēc postoša ugunsgrēka palikuši zem klajas debess. Vai tu vari palīdzēt?

4 komentāri
Divi vecīši pēc postoša ugunsgrēka palikuši zem klajas debess. Vai tu vari palīdzēt?
Foto: Ekrānuzņēmums

Riebiņu pagasta Ezernieku mājās jau kopš laika gada dzīvo Staņislavs Škutāns un viņa kundze Olga. Vecīši nesen palikuši bez mājām, kad ēkā izcēlies postošs ugunsgrēks. Notikušais ir nelaimes gadījums – visticamāk, elektrības īssavienojuma sekas, kas bez līdzcilvēku palīdzības vēl ilgi paliks cietušo acu priekšā.

Staņislavs kopā ar sievu Olgu sapņoja nodzīvot mierīgas vecumdienas klusajā vietā lauku mājā Preiļu novadā, tā, lai nebūtu jādomā par pilsētnieku problēmām. Bet postošais ugunsgrēks, kas nesen izcēlās pensionāru mājā, sagrāvis visus plānus. No ēkas nekas nav palicis, ieskaitot dokumentus, naudu un pārtiku. Tagad saimniekiem jālūdz līdzcilvēku palīdzību, lai atkal normāli varētu dzīvot.

Ugunsdzēsējus izsaukuši garām braucošie aculiecinieki. Glābēji atbraukuši ļoti ātri, bet tobrīd vecā koka māja jau degusi ar atklātu liesmu un glābt ēku vairs nebija iespējams. Māja gan bija apdrošināta un lielāko daļu zaudējumu apdrošinātāji solījuši atlīdzināt. Dokumentus un sadzīves tehniku gan būs jāpērk pa saviem līdzekļiem. Vietējā pašvaldība jau ir informēta par notikušo un ar cietušajiem tiek strādāts. Vecīši tikuši pie jauna ledusskapja, lai būtu kur karstumā glabāt produktus.

Uz apdrošinātāju atlīdzību Staņislavs skatās skeptiski, naudas pietikšot tik daudz, lai turpmāk dzīvotu pārvietojamā vagoniņā, jo mājas vērtība bijusi necila. Staņislavs ļoti gaida kādu, kurš varētu palīdzēt veciem cilvēkiem ar kādu tehniku, drēbēm un gultu. Ja varat sniegt palīdzīgu roku, zvaniet saimniekam personīgi pa tālr.: 25597984.

4 komentāri