Deviņstāvu mājas dzīvoklī Mežciemā izceļas postošs ugunsgrēks; policijā sākta izmeklēšana

2 komentāri
Deviņstāvu mājas dzīvoklī Mežciemā izceļas postošs ugunsgrēks; policijā sākta izmeklēšana

Valsts policijā uzsākta izmeklēšana, lai noskaidrotu iemeslu postošam ugunsgrēkam, kas sestdien, 7. novembrī, izcēlās deviņstāvu mājas dzīvoklī Sergeja Eizenšteina ielā, Mežciemā, Rīgā, vēsta raidījums “Degpunktā”.

Sergeja Eizenšteina ielas 71. daudzstāvu nama pagalmā puspiecos dienā ieradās neskaitāmas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu autocisternas. Ar atklātu liesmu dega devītā stāva dzīvoklis. Glābēji evakuēja iedzīvotājus un paralēli mēģināja iekļūt degošajā mājoklī.

“Es nezinu, vai tās bija kāpnes, bet bija līdz 9. stāvam. Otra mašīna bija pagalmā, un te gar kāpņu malu bija ūdens šļūtenes. Man teica, ka tur [dzīvoklī, kurā izcēlās ugunsgrēks] dzīvoja viena veca sieviete, 90 gadus veca, bet es viņu nekad neredzēju, jo viņam no mājām nenāca laukā,” stāsta astotā stāva iedzīvotāja, cietušās kaimiņiene.

No nāves briesmām cienījamā vecuma kundzi ugunsdzēsēji veiksmīgi pasargāja un nodeva mediķiem.

Dienestu pavadībā izglābta arī astotā stāva iedzīvotāja. Kopumā no mājas tika evakuēti trīsdesmit cilvēki. Aptuveni stundas laikā liesmas apslapētas. Četrdesmit kvadrātmetru platībā izdega sirmās sievietes mājoklis, turklāt arī daļa bēniņu siltinājuma.

Šodien pensionāre savā dzīvesvietā nav sastopama, taču kaimiņi stāsta, ka šobrīd viņas veselībai nekas nedraud un viņa mitinās pie saviem radiniekiem.