Degoša cigarete atkritumu tvertnē neļauj iedzīvotājiem gulēt

0 Komentāru

Kādas daudzstāvu ēkas iedzīvotāji ir ļoti neapmierināti ar līdzcilvēku uzvedību. Kāds neuzmanīgs smēķētājs naktī izmeta degošu cigareti atkritumu tvertnē, un tā sāka degt. Nepatīkamā smaka kāpņu telpā un dzīvokļos joprojām traucē mājas iemītnieku labsajūtai.

Īsi pirms plkst. 24.00 Purvciemā kāds aizdedzināja atkritumu tvertnes, kas atradās pajumtē pie kāpņu telpas ieejas. Pirmo stāvu iedzīvotāji stāsta, ka miegs pagājušajā naktī tika pamatīgi izbojāts, jo smacīgie dūmi iekļuva istabās un neļāva elpot.

“Es biju mājās, gulēju. [Kas tur notika, vai bija daudz dūmu? – red.] Jā, bija lieli dūmi. Policija pēc tam staigāja pa dzīvokļiem un jautāja visiem, vai netraucē smaka, pārbaudīja, vai visi ir drošībā. Tas bija pēc tam, kad jau bija nodzēsts,” stāsta pirmā stāva iedzīvotājs, kura dzīvoklī arī iekļuva smaka.

Pensionāre Gaļina piekrīt kaimiņam un uzskata, ka dedzināšana nebija apzināta, bet gan neuzmanīgas rīcības rezultāts. Tiesa, tas pāridarījumu mājas iedzīvotāju acīs gluži neatspēko: “Mums vairākas reizes tur ir gulējuši bezpajumtnieki. [Kur tieši viņi gulēja? – red.] Pie miskastēm uz grīdas. Tieši pie atkritumu tvertnes. Vairākas reizes tur viņi gulēja. Es nezinu, varbūt viņš tur smēķēja un nometa izsmēķi.”

Daži cilvēki evakuējās un gaidīja pagalmā, kad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki būs pabeiguši darbu. Taujāti par prevencijas pasākumiem, mājas iedzīvotāji izsakās skeptiski.

Kāda trešā stāva iedzīvotāja nedomā, ka ir viegli izdomāt konkrētu plānu, kas palīdzētu šādas situācijas novērst nākotnē: “Tā nav pirmā reize.”

Ēku apsaimnieko ”Rīgas namu pārvaldnieks”, kas tuvākajās dienās sagādās jaunu atkritumu tvertni, jo šodien iedzīvotājiem nākas mest atkritumus uz zemes.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Traģiskā nāve Mangaļsalā ar bojāgājušo pusaudzi: automašīnas vilktais pūslis ietriecās kokā

Pārdaugavā autobuss notriec gājēju

Stopiņu novadā avārijā cietuši četri spēkrati

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

Limbažu novadā slidena ceļa dēļ avarē baļķvedējs

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

Ugunsgrēkā Āgenskalnā iet bojā pensionāre

Pensionāre pēdējā brīdī izglābjas no ugunsgrēka mājoklī

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā