Daugavgrīvas piestātnē aizdedzies milzīgs kravas kuģis

2 komentāri

Pirmdienas, 28. augusta, rīts galvaspilsētas ugunsdzēsējiem sācies ar visai neierastu izsaukumu uz Daugavgrīvu, kur piestātnē dedzis demontāžai paredzēts kravas kuģis.

Jau pirmā glābēju apakšvienība, kas ieradusies notikuma vietā, konstatējusi, ka uguns strauji izplatās, tādēļ izsludināts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks.

Par laimi, visi uz kuģa strādājošie paspējuši evakuēties pašu spēkiem vēl pirms glābēju ierašanās.

Glābšanas darbu vadītājs atklāj, ka nodzēst šādus ugunsgrēkus ir ārkārtīgi sarežģīti, un arī darbiniekiem ir fiziski grūti ilgi uzturēties šaurajos kuģa kambaros.

Līdz ugunsgrēka lokalizācijai ap pusdiviem dienā nelaimes vietā pārmaiņus darbojušās 11 tehnikas vienības un gandrīz piecdesmit glābšanas dienesta vīri. Talkā aicināts gan īpašs, ar putu ģeneratoru aprīkots auto no Olaines, gan auto kāpnes, kādas ierasts redzēt ugunsgrēkos augstceltnēs. Tāpat tika iesaistīti ostas darbinieki, kuri ūdenī izvietojuši piesārņojumu aizturošas bonas.

Darbi notikuma vietā turpinājušies vēl vairākas stundas pēc tam, kad uguns apslāpēta, jo vīriem bija jāpārliecinās, lai degšana neatjaunojas.

Lai arī pagaidām nav zināmas oficiālas versijas, kas varētu būt vainojams notikušajā, ņemot vērā, ka kuģi bija paredzēts izjaukt, var pieļaut, ka 300 m² plašo ugunsgrēks varētu būt saistīts tieši ar centieniem kuģi sazāģēt. Precīzus notikušā iemeslus, protams, noskaidros Valsts policijas izmeklētāji.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl