Daudzstāvu mājā Rīgā brīvdienās uzliesmo ledusskapis un sadeg iedzīve

Pievienot komentāru
Daudzstāvu mājā Rīgā brīvdienās uzliesmo ledusskapis un sadeg iedzīve

Daudzstāvu namā Jūrmalas gatvē, Imantā, brīvdienās uzliesmojis ledusskapis, kā rezultātā sadegusi iedzīve, jo dzīvoklī nebija dūmu detektora, vēsta raidījums “Degpunktā”.

Nelielais ugunsgrēks daudzstāvu mājas dzīvoklī izrādījās daudz nopietnāks, nekā sākotnēji šķita. Mājvietas saimniece neparūpējās par dūmu detektora iegādi un uzstādīšanu, kas būtu palīdzējis nelaimi ātrāk novērst un pasargāt iedzīvi no sadegšanas. Turklāt dzīvokļa saimniece to piekrāva ar visādām drazām.

Kaimiņi stāsta, ka daudzdzīvokļu nama kāpņutelpā pie degušā dzīvokļa durvīm izliktie maisi ir tikai mazākā daļa no tā, ko brīvdienās no mitekļa izmetuši glābēji.

Mājvietā, kur saimnieko kāda sieviete, gadiem ilgi krājās kaudzes ar sadzīves mantām. Tās liktenīgajā brīdī sagādāja īpašniecei un ugunsdzēsējiem problēmas. Nelaime ap plkst. 12.00 dienā izcēlās virtuvē, liesmas trīs kvadrātmetru platībā postīja ledusskapi un drēbes.

Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors, kas noteikti šajā situācijā krietni atvieglotu ugunsdzēsēju darbu. Sadzīves mantas bija pamatīgi iekūrušās, un degšana radīja necaurredzamus dūmus, kas cēlās uz augšstāviem, apdraudot apkārtējo cilvēku drošību. Daļa iemītnieku bija spējīgi paši saviem spēkiem pamest telpas, taču dažiem bez profesionāļu palīdzības neizdotos tikt cauri sveikā.

Par laimi, pie mājas dežurējošie mediķi šoreiz palika bez darba, neviens no iedzīvotājiem uz slimnīcu netika aizvests. Plkst. 13.11 glābšanas dienesta vīri izsludināja ugunsgrēka likvidāciju.