Daudzdzīvokļu māju Salaspilī terorizē recidīvisti; policija līdz šim nav bijusi pārāk atsaucīga

0 Komentāru

Salaspilī, Gaismas ielā, ne tās gaišākās dienas šobrīd piedzīvo 7. nama iemītnieki. Ēku apsēduši alkoholiķi ar kriminālu pagātni un pat nekautrējas okupēt dzīvokļus, kuru saimnieki izbraukuši uz ārzemēm. Vienā no nelegāli ieņemtajiem mitekļiem nesen izcēlies ugunsgrēks.

“Pirms es iegādājos dzīvokli šajā mājā, man vajadzēja tajā pārnakšņot, tad es te nekad neko nepirktu.” Tā saka ikviens Gaismas ielas 7. nama iedzīvotājs, kurš mūsu ierašanās brīdī ir skaidrā prātā. Māja jau gadiem ilgi ir klaidoņu patvērums un daži godprātīgie iedzīvotāji no tā cieš. Pēdējie notikumi situāciju namā tikai pasliktinājuši – izcēlies postošs ugunsgrēks.

Kā stāsta ēkas iedzīvotāja, šie cilvēki ir bez noteiktas dzīvesvietas un iekļuvuši svešā dzīvoklī, kur mitinājušies aptuveni divas nedēļas. Namu pārvalde uz vietējo ziņojumiem nav reaģējusi – sak, tā nav mūsu darīšana. Arī policija nav bijusi diez ko atsaucīga uz iedzīvotāju lūgumiem palīdzēt. Šomēnes mājas iedzīvotāja Zinaīda zvanījusi un sūdzējusies, ka notikusi patvaļīga iekļūšana svešā dzīvoklī, jo mitekļa saimniece ir ārzemēs. Pašvaldība ieteikusi zvanīt Valsts policijai, taču likumsargi tā arī nav ieradušies.

Arī mājas sētniece vairs nespēj cīnīties ar notiekošo. Nekārtības katru dienu un paliek tikai sliktāk: “Te cilvēki nedzīvoja, bija aizslēgts dzīvoklis, viņi paši uzlauza un “saimniekoja”. Tagad viss ir sadedzis, bet tāpat var redzēt, ka ir konkrēti piegānīts. Smaka nenormāla, mazliet jau izvējojis. Tagad viņi ir pārvākušies uz šo dzīvokli, te arī neviens nedzīvo. (DP: Viņi ir tur iekšā?) Nezinu, te ir atslēga. Visi normālie iedzīvotāji jau viņiem ”uzbrauca”. Diez vai viņi ir tur. Pa dienu viņi kaut kur vazājas, “bumbulē”, bet pēc tam naktī atkal te parādās. (DP: Nu, bet policija, mājas pārvalde?) Mājas pārvaldei ir vienalga. Viņi pateica: mēs nekur nelīdīsim, mēs ne par ko neatbildam. Zvanām katru dienu, nekādas jēgas. Vakar te bija kriminālpolicija un pašvaldības, visi bija. Viņi pierakstīja, ka te un te ”dzīvo bomži”, ar to arī viss!”

Sieviete ar asarām acīs cer uz palīdzību, jo ir gluži vienkārši ir bail: “Mēs visi te vienā jaukā dienā uziesim gaisā, velns parāvis! Namu pārvalde šo jautājumu skatīs. Tā ir patvaļa, nekādu mēru nav, mēs esam pamesti likteņa varā. Dariet, ko gribiet, paši dzeniet ārā, paši sauciet, paši vāciet, kas tas vispār tāds ir? Tā ir patvaļa. Es saku, ka tā ir patvaļa un nekur nekādu aizstāvību nevar atrast!”

Namu pārvaldes vadītāju “Degpunktā” sazvanīt neizdevās – pārvaldnieces birojā tika paziņots, ka viņai brīvdiena. Policijā sola, ka minēto adresi apciemos vēl biežāk nekā līdz šim. Gada laikā fiksēti 20 dažādi pārkāpumi.

“Trīs notikumi ir reģistrēti saistībā ar nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību, četras reģistrācijas ir par nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību, divi nodarījumi pret īpašumu, proti, zādzība, vienu reizi reģistrēts ugunsgrēks, vēl vienu reizi valsts karoga neizkāršana, pieci notikumi ir saistībā ar ārkārtas situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu neievērošanu un trīs gadījumi ir saistībā ar akcīzes preču nelikumīgu apriti,” stāsta Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Policija saistībā ar šo adresi veic aktīvu darbu, kā arī pārbauda iedzīvotāju sniegto informāciju. Arī “Degpunktā” komanda tuvākajā laikā apciemos šo māju vēlreiz, lai pārliecinātos par pārvaldnieka solītajām izmaiņām un policijas vēlmi palīdzēt.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām