Daudzdzīvokļu ēkā pie Ģertrūdes un Kurbada ielas izcēlies ugunsgrēks

0 Komentāru

Šodien pēcpusdienā Rīgas centrā Ģertrūdes ielā izveidojās pamatīgs satiksmes haoss, jo iela tika pilnībā slēgta glābšanas darbu dēļ. Ugunsdzēsēji no degošas daudzstāvu mājas izvilka sešus cilvēkus un vairākus mājdzīvniekus, bet tik un tā saņēma aculiecinieku kritiku. 

Ģertrūdes ielas 105. nama ceturtajā stāvā šodien līdz ar tumsas iestāšanos izcēlās ugunsgrēks. Notikušajam bija daudz aculiecinieku, tāpēc ātri izsaukti ugunsdzēsēji. Glābēji no telpām elpošanas maksās izveda sešus cilvēkus, no kuriem trīs nodoti mediķu aprūpē. Viens no cietušajiem ir arī izdegušā dzīvokļa saimnieks.

“Tur puisis gulēja, dzīvokļa saimnieks, bet kāpēc aizdegās viņš pats tā īsti nezina, taču izskatās, ka gludināmo dēli, ko izmeta pa logu, uz tā stāvēja gludeklis. Es dzīvoju blakus. Paldies Dievam, visi ir dzīvi. Saimnieks nedaudz apdega, skropstas un uzacis cieta, bet tā, paldies Dievam, visi dzīvi, pat suņus izglāba,” stāsta aculiecinieks Arno.

Līdz ar trim suņiem, no mājas izglābts arī papagailis. Uz laiku dzīvnieki atdoti daktera Beinerta klīnikas ārstu uzraudzībā. Veterinārāsti strādā tieši blakus notikuma vietai.

Kaimiņi saka – cietušā vīrieša dzīvoklis izdedzis pilnībā, turklāt apartamenti ir divstāvīgi. Pārējiem kaimiņiem piedūmotas telpas. Apakšējie pamatīgi nolieti. Vietējie kritizē glābēju darbu, jo redzējuši visu no A līdz Z. Palicis iespaids, ka viena depo puiši strādā labi, otri ne visai.

“Atbrauca, minūtes divdesmit centās pieslēgties ūdensvadam, kādas divdesmit minūtes centās novākt mašīnu, kas traucēja piebraukt. Ļoti nekvalificēti. Citi puiši, kas atbrauca no Matīsa ielas, viņi uzreiz ievilka šļūteni un sāka dzēst bez viņiem. Dažādas brigādes – viena no Matīsa ielas atbrauca, otra no Centrāltirgus.”

Uz laiku Ģedrūdes ielā posmā no Kurbada līdz Avotu ielai bija slēgta satiksme, taču tagad jau auto un gājēju plūsma atjaunota.

0 Komentāru