“Cilvēka siluets un telefona gaismiņa biezoknī…” Lieciniece policistiem liek pārskatīt ugunsgrēka versijas

Pievienot komentāru

Tikai retais kāda nozieguma vai nopietna atgadījuma aculiecinieks vēlas par redzēto ziņot policijai, apzinoties, ka priekšā staigāšana uz iztaujāšanām iecirknī un pēc tam vēl liecināšana neskaitāmās tiesās.

Tomēr ir cilvēki, kuri uzdrīkstas iejaukties notikumos, kurus izmeklētāji noliktu plauktā pie mapītēm “tumšās lietas”.

Raidījums “Degpunktā” maija sākumā jau vēstīja par postošu ugunsgrēku Skultes ciematā, Magoņu ielā, kur kādas mājas sētā uzliesmoja saimniecības ēka. Kamēr glābēji bija ceļā, aizdegās blakus esošo kaimiņu māja. Toreiz izskanēja versija, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, atriebjoties īpašuma saimnieku dēlam.

Ēkas saimniece patiešām neuzskata, ka notikusi dedzināšana – drīzāk pie vainas esot kaimiņš, kurš tagad palicis bez pajumtes.

Necik tālu nav tikusi arī policijas izmeklēšana. Taču “Degpunktā” rīcībā nonākusi informācija, ko apstiprina arī kāda lieciniece, ka notikušais tiešām saistāms ar noziedzīgu nodarījumu.

“Iepriekšējā vakarā, nākot mājās, mani uzrunāja suņu rējiens… Pagāju garām apdzīvotai vietai, kur tā māja dega, dzirdēju mežā brikšņus. Domāju, ka tie ir dzīvnieki, bet tā kā dzīvnieku skaņas ir savādākas, es sapratu, ka kaut kas nav dabisks. Pēc kāda laika sadzirdēju soļus, paskatījos atpakaļ redzēju tumšu cilvēka siluetu. Tā kā biju viena, paātrināju savu gaitu un steidzos un dzīvojamo vietu. Paskatījos atpakaļ, bet cilvēks neturpināja iet un pazuda,” atminas aculieciniece.

Tālāk sieviete nonākusi pie vietējā veikala, bet tam blakus tumsā atkal pamanījusi cilvēka siluetu un telefona gaismiņu biezoknī.

“Aizgāju uz mājām. Pagāja kādas 15 minūtes un dzirdējām tādas kā šaušanas skaņas…” min aculieciniece.

Lieciniece piebilst, pats nepatīkamākais šajā visā ir tas, ka varēja iet bojā cilvēki un atriebjoties šķietamiem pāridarītājiem, cietuši pavisam nesaistīti cilvēki, kā arī viņu suns, kura dzīvība joprojām karājas mata galā. Policijā tuvākajā laikā sola pieņemt jaunās liecības un rūpīgāk pievērsties šīs lietas izmeklēšanai, kaut gan tieši pēc ugunsgrēkiem atrast taustāmus pierādījumus ir pagalam sarežģīts un laikietilpīgs process.