Bīstama situācija Zolitūdē – brauciena laikā no auto sāk pacelties dūmi

1 komentārs
Bīstama situācija Zolitūdē – brauciena laikā no auto sāk pacelties dūmi

Pavisam nesen kāds ārvalstnieks Zolitūdē piedzīvojis ne tos patīkamākos mirkļus, kad brauciena laikā viņa auto salonā parādījušies specifiski, kodīgi dūmi. Kā beidzās viņa rīts, un kā tikšanās ar šo šoferi izskatījās policistu acīm?

Saulainajā un sniegotajā sestdienas rītā Zolitūdē, galvaspilsētas kārtības sargi kādā stāvlaukumā ielas malā pamanījuši automobili, virs kura paceļas dūmi. Lai arī sākumā varējis pat šķist, ka tās ir kāda spēkrata izplūdes gāzes, drīz vien kļuva skaidrs, ka situācija ir daudz nopietnāka.

Policisti ievēroja, ka auto motora pārsegs ir deformējies un karstuma ietekmē no tā sākusi lobīties krāsa.

Saprotot, ka nule apslāpētās liesmas jebkurā brīdī var atjaunoties ar jaunu spēku, likumsargs tver pēc policijas busiņā atrodamā ugunsdzēšamā aparāta un vēlreiz dodas pie degošā “Renault”. Kad balons tukšs, tālumā jau atskan sirēnu skaņas un vīri atbrīvo stāvlaukumu, lai tajā dotu vietu ugunsdzēsējiem.

“Labs veids kā sākt rītu. Protams, labi, ka tā neuzliesmoja, kamēr braucu, vai kas tamlīdzīgs. (..) Kad iedarbināju mašīnu, nekas īpašs nebija jūtams. Tad sajutu nedaudz dūmu un uzreiz apturēju auto. Lūk, kas notika,” stāsta autovadītājs.

Lai arī šajā gadījumā apkārtējie cilvēki darījuši visu, lai glābtu degošo auto, ugunsgrēks zem motora pārsega jau bija paspējis nodarīt ievērojamu skādi. Diemžēl spēkratam nav KASKO apdrošināšanas, tādēļ šā rīta piedzīvojumi iecirtīs pamatīgu robu auto īpašnieka maciņā. Interesanti, ka jauneklis, kurš rīta pusē bija sēdies pie auto stūres, atklāja, ka spēkrats tikai iepriekšējā dienā saņemts no auto servisa, kur tam tika veikta apkope un citi darbi.