“Bija viens tāds lielāks sprādziens un lielas liesmas!” Aculieciniece stāsta par automašīnu dedzināšanu Kuldīgā

1 komentārs

Kuldīgas vecpilsētas sirdī viens vai vairāki ļaundari aizdedzinājuši restorāna “Goldingen Room” īpašniekam piederošos vēsturiskos spēkratus. Tie naktī uz 13. maiju aizsvilās liesmās ar sprādzienu. Vietējie ir pārliecināti, ka spēkratu īpašniekam tādējādi tika sūtīts nepārprotams vēstījums un vienlaikus brīdinājums, iespējams, par darbībām, kas saistītas ar viņa biznesu.

Kuldīgas rātslaukumā atrodas vecākā koka ēka visā Kurzemē, un tajā jau vairākus gadus mitinās pensionāres Zelma un Biruta. Nakts vidū sievietes piedzīvoja pamatīgu izbīli, izdzirdot sprādzienus tieši pie savu dzīvokļu logiem. Neticēdama, ka patiešām notikusi nelaime, Zelma bija pārliecināta, ka jau atkal jaunieši izklaidējas, šaujot petardes, bet šoreiz bija noticis kas krietni nopietnāks.

“Es domāju, ka šauj raķetes. Paskatījos, – pulkstenis bija pustrīs. Es domāju, ko tad tu pustrijos raķetes šauj. Tad k’luva gaišs, un es piegāju pie loga skatīties. Bija viens tāds lielāks sprādziens un lielas liesmas,” stāsta Zelma.

Caur loga rūtīm Zelma redzēja, kā deg vēsturisks “Ford” markas spēkrats, kas pieder vienam no vietējiem uzņēmējiem. Liesmas ātri vien aizskāra arī koka ēkas fasādi. Policisti jau bija turpat netālu un nekavējoties varēja uzsākt modināt mājā vēl gulošos cilvēkus.

Izrādās, – teju blakus mājas pagalmā, Baznīcas ielā, vien minūti vēlāk aizdegās arī otrs restorāna “Goldingen Room” īpašnieka spēkrats. Tas gan pilsētas pašvaldībai, gan policijai liek domāt, ka dedzināšana notikusi ļaunprātīgi un ar konkrētu mērķi, kas šķiet pagaidām zināms vien pašiem ļaundariem. Tikmēr arī vietējie nešaubās ne mirkli, ka kāds vēlējies, tā teikt, nosūtīt personisku vēsti spēkratu īpašniekam.

“Daudzi izsaka līdzjūtības, – kādēļ tā notika? Loģiski jādomā, cilvēks ir vainīgs par kaut ko, viņu nosoda par kaut ko, brīdina, tas ir sākuma brīdinājums. Tas ir mans viedoklis,” uzskata kāds vietējais iedzīvotājs.

Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess, kā ietvaros tiks pētīti arī pilsētas videonovērošanas kameru ieraksti. Iespējams, tas palīdzēs identificēt nozieguma veicējus.