“Bija sprādziens, un tad bērniņi sāka kliegt!” Gāzes eksplozija Siguldas pusē pārbiedē arī kaimiņus

0 Komentāru
“Bija sprādziens, un tad bērniņi sāka kliegt!” Gāzes eksplozija Siguldas pusē pārbiedē arī kaimiņus
Fotokolāža: ekrānuzņēmums no video/"Degpunktā"

Trešdienas vakarā Siguldas pusē pie Jūdažu ciemata nogranda pamatīgs sprādziens. Kādas daudzbērnu ģimenes privātmājā eksplodēja gāze. Cieta divi cilvēki.

Dienu pēc notikušā ap māju apjozta policijas lente, apkārtnē viss kluss un mierīgs, salīdzinot ar jezgu, kāda šeit darījās iepriekšējā dienā ap plkst. 21.00. Eksploziju dzirdējuši visi tuvākie kaimiņi, bet sākumā nedomājuši, ka incidents būs tik nopietns.

Kaimiņiene saka, – no ceļa puses neko nevarēja redzēt, bet sētā skats esot patiešām dramatisks – izrauta visa siena. Glābēji aprēķinājuši, ka izpostīti 200 kvadrātmetri.

Ģimenē esot četri bērni, un visa saime ir dievticīga. Līdz ar to viņi šobrīd paļaujas uz Dieva un baznīcas atbalstu.

Siguldas novada pašvaldības policijas priekšnieks Andris Būce norādīja, ka ģimene pagaidām ir atteikusies no jebkādas palīdzības, norādot, ka apskādētais nams ir vasaras māja, bet pašiem ir dzīvoklis Siguldā.

Novada domes Sociālajā dienestā gan piebilst, ka varbūt cilvēki šobrīd ir šokā un nevēlas lieku uzmanību, tāpēc arī tiek ieturēta pauze, bet tik un tā cietušie vēlreiz tiks uzrunāti.

Šobrīd zināms, ka no kuplās saimes slimnīcā nonākuši divi cilvēki – 47 gadus vecs vīrietis un 17 gadus vecs puisis – Latvijas U18 izlases basketbolists Dāvids Vīksne. Plašāku ziņu par viņu veselības stāvokli nav.

Kas attiecas uz gāzes eksplozijas iemesliem – sākotnējā informācija liecina, ka no sētā stāvošās gāzes tvertnes mājā noplūdusi gāze un vienā no istabām, ieslēdzot gaismu, radusies elektrības dzirkstele. Šādā kombinācijā sprādziens ir neizbēgams.

0 Komentāru