“Bija sprādziens, parādījās melni dūmi!” Aculiecinieks par ugunsgrēku Šampēterī

Pievienot komentāru
“Bija sprādziens, parādījās melni dūmi!” Aculiecinieks par ugunsgrēku Šampēterī
EKRĀNUZŅĒMUMS

Otrdien, 16. aprīlī, tekstilmateriālu aušanas uzņēmumā Šampētera ielā Rīgā izcēlās vairāk nekā 1000 kvadrātmetru plašs ugunsgrēks. Vietējo iedzīvotāju vidū šis notikums raisīja uztraukumu, jo, degot tik lielam ugunsgrēkam, apkārtnes mājās bija jūtams stiprs piedūmojums. Pirms ieradās ugunsdzēsēji slēgtajā teritorijā bija dzirdamas arī sprādzienu skaņas.

Aptuveni simtu 50 cilvēki tika evakuēti no akciju sabiedrības “Rimako” rūpniecības teritorijas. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka ap plkst.14.00 izdzirdējuši biedējošus trokšņus, kas atgādināja eksplozijas skaņas, un steigā pameta savas mājvietas, lai noskaidrotu, kas noticis.

“Bija sprādziens, parādījās melni dūmi,” stāsta vietējais iedzīvotājs Artūrs.

Kopumā liesmu izplatīšanās draudi, ņemot vērā milzīgo degšanas platību, tika apturēti salīdzinoši ātri, uzskata glābēji. Vada komandieris apgalvo, ka dzēšanu tomēr apgrūtināja dažādi faktori, un tieši tāpēc viens no ugunsdzēsējiem darba laikā cieta – viņam bija nepieciešama mediķu palīdzība.

Policija Šampētera ielu slēdza uz vairākām stundām, lai neviens netraucētu ugunsdzēsēju darbu. Par spīti tam, ka ugunsgrēka likvidācija jau panākta ap plkst. 14.30, dzēšanas darbus nācās turpināt vēl vairākas stundas, lai pārliecinātos, ka nav palicis vairs neviens liesmu perēklis.