“Bija sapnis un vairs nav.” Daudzbērnu ģimenei, kas palikusi bez pajumtes, ir nepieciešama palīdzība

9 komentāri
“Bija sapnis un vairs nav.” Daudzbērnu ģimenei, kas palikusi bez pajumtes, ir nepieciešama palīdzība
EKRĀNUZŅĒNUMS

No nejauši pamukušas dzirksteles Sondoru viensēta Preiļu pagastā vienā mirklī pārvērtās krāsmatās. Ģimene ar pieciem bērniem tagad palikusi bez mājām un visa pārējā, kas nepieciešams normālai dzīvei. Ar “Degpunktā” skatītāju palīdzību līdz šim mums ir izdevies palīdzēt daudziem ugunsnelaimēs cietušiem cilvēkiem un mēs ceram, ka arī šī reize nebūs izņēmums.

Mēs neesam pieraduši lūgt, vienmēr esam bijuši tie, kas dod un palīdz, saka Nadežda Linde, kas Preiļu pievārtē ar savu kuplo ģimeni dzīvo jau 20 gadus. Tagad sieviete nonākusi lūdzējas lomā, jo saimes māju iznīcinājis baiss ugunsgrēks. Protams, galvenais, ka visi palikuši dzīvi, viņa piebilst. Tieši Nadežda ugunsgrēku pamanīja pirmā, jo strādāja ārā pie saviem lopiņiem.

“Es sāku logu sist, tas nebija līdz galam aizvērts. Dēls izskrēja cauri liesmām, apdega, kaut kur paslēpās. Es atvēru logu un parējos bērnus izvilku pa logu. (DP: Jūs necietāt?) Fiziski ne. Dēls apdega, protams, viņam tagad matu griezums ”ezītis”, mati apdega. Pašiem nekas. Divi kaķi sadega. Pārējie paguva izskriet ārā,” par notikušo stāsta daudzbērnu mamma.

Nadeždai sāp sirds, ka neizdevās izglābt pilnīgi neko, kas gadu gaitā sapelnīts un iekrāts. Tomēr jāpriecājas, ka nesadega siens – tad 12 govis būtu bez barības. Vējš liesmas liecis uz to pusi, kur ir klajums: “Šausmīgi baisi, to nevar aprakstīt, nevar izstāstīt. Pats baisākais ir tas, ka 20 dzīves gadi kaķim zem astes. Bija sapnis un vairs nav.”

Liels ģimenes atbalsts mammai Nadeždai ir Aleksandrs – dēls, kurš jau dzīvo patstāvīgu dzīvi. Viņš ir pārliecināts, ka pa visiem izdosies mammai, patēvam, pieciem brāļiem un māsām sagādāt jaunas mājas. Pagaidām pašvaldība ierādījusi dzīvokli, bet privātmāja vienmēr bijis sapnis.

Aicinām “Degpunktā” skatītājus palīdzēt ģimenei ar ziedojumiem. Šovakar un turpmākās dažas dienas būs atvērts labdarības tālrunis 90203909, uz kuru zvanot ziedosiet 1,50 eiro. Ja variet ziedot lielāku summu, proti, 4,27 eiro, zvaniet uz numuru 90006860.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā