“Bija redzams, ka no skursteņa lido dzirksteles”; neiztīrīti dūmeņi ik dienu izraisa piecus ugunsgrēkus

Pievienot komentāru

Neiztīrītu dūmeņu kurināšana ziemas sezonā ir visbiežākais cēlonis plašiem ugunsgrēkiem, taču iedzīvotāji ik gadu to, šķiet, neņem vērā. Joprojām ugunsdzēsēji vairākas reizes dienā steidz glābt ēkas un to iedzīvotājus no liesmām, kas veļas no netīrītu skursteņu dzīlēm.

Sākoties apkures sezonai, ugunsdzēsēji ik dienu steidzas uz vismaz pieciem izsaukumiem dienā, kur aizdegušies neiztīrīti skursteņa sodrēji. Arī otrdienas pēcpusdienā divas brigādes traucās uz Brīvības gatves 193. namu, lai cīnītos ar sekām, ko radījusi iedzīvotāju neuzmanība.

“Bija redzams, ka no skursteņa lido dzirksteles un kvēpu gabali. Uzsākot dzēšanas darbus, kā arī ņemot ārā malku, kas bija krāsnī palikusi, notika uzliesmojums pašā skurstenī,” stāsta VUGD Vada komandieris Kristaps Kalvāns.

Neviens no ēkas iemītniekiem necieta, bet notikuma vietā turpināja dežurēt mediķu brigāde, ja, glābšanas darbus veicot, cieš kāds no ugunsdzēsējiem. Vada komandieris apgalvo, ka pastāvēja ēkas iebrukšanas draudi. “Liesmas bija diezgan lielas, kuras arī varēja apdraudēt jumta konstrukcijas, pastāvēja arī izplatīšanās draudi,” norāda Kalvāns.

Mājas saimnieks ugunsdzēsējiem apgalvoja, ka skurstenis ir tīrīts, taču glābēji apšauba paveiktā darba kvalitāti. Iespējams, sodrēji netika aizvākti pietiekamā apjomā.

“Pēc īpašnieka teiktā, skurstenis bija tīrīts tikai pēc sezonas. Būtu vēlams arī pirms sezonas tiešām pārliecināties, vai apkures sistēma tiešām ir gatava ziemas periodam,” atgādina ugunsdzēsējs Kristaps Kalvāns.

Operatīvie dienesti darbu pabeidza pāris stundu laikā un brīdina iedzīvotājus rūpīgāk attiekties pret savu drošību.