“Bija liels blīkšķis…” Jūrmalā ugunsgrēks vienlaikus izpostījis divas privātmājas

1 komentārs
“Bija liels blīkšķis…” Jūrmalā ugunsgrēks vienlaikus izpostījis divas privātmājas

Jūrmalā ugunsgrēks vienlaikus izpostījis divas privātmājas. Ar liesmām glābēji cīnījušies gandrīz astoņas stundas, bet būves tā arī nav nosargājuši. Vienu māju liesmas iznīcinājušas pilnībā, bet no otras palicis tikai pirmais stāvs.

Ap plkst. 5.00 vienā no ēkām Babītes ielā nograndis pamatīgs sprādziens un izcēlies plašs ugunsgrēks, kas nodedzinājis abas mājas un bez pajumtes atstājis divas saimes.

“Bija liels blīkšķis, un pamodāmies. Tā arī pamodāmies, tas bija mums kā glābiņš. Es pirmais izskrēju ārā, kaimiņu mājai jumts jau bija sarkans, nokaitēts. Viņiem ir bleķa jumts. Uguns pārmetās uz mūsu pusi,” stāsta ugunsgrēkā cietušās mājas saimnieks.

Vēl nav izdevies noskaidrot sprādziena iemeslu, kaimiņi spekulē, ka eksploziju varējis izraisīt gāzes balons vai kādi bojājumi automātiskajā apkures sistēmā. Abu māju iemītnieki pašu spēkiem paspējuši pamest mitekli un izsaukt ugunsdzēsējus.

Kad notikuma vietā ieradušies tik ilgi gaidītie ugunsdzēsēji, māju, kurā noticis sprādziens, jau plosījusi uguns, bet liesmas apdraudējušās arī otru namu, jo būvēm ir kopīga siena. Šī paaugstinātās bīstamības ugunsgrēka dzēšanā glābēji piesaistījuši ievērojamu ekipāžu skaitu, atvestas arī autokāpnes. Darbi noritējuši intensīvi. Neatkarīgi no glābēju centieniem otru māju tā arī nav izdevies nosargāt.

Dzēšanas darbus glābēji pabeiguši pirmdien ap plkst. 13.00. Postaža nodarījusi pamatīgu skādi, – ēku, kurā sākusies nelaime, liesmas iznīcinājušas pilnībā, bet kaimiņu mājai vesels palicis tikai pirmais stāvs. Telpas ir appludinātas, daļa svarīgu dokumentu un vērtīgu mantu nozaudētas zem krāsmatām. Raidījumam “Degpunktā” zināms, ka abu māju saimnieki paspējuši būves apdrošināt, un tagad jācer, ka atlīdzības izmaksas process neievilksies vairākus mēnešus.