Bija jāsauc papildspēki – ugunsdzēsēji Rīgā izglābj daudzdzīvokļu mājas iemītniekus

3 komentāri
Bija jāsauc papildspēki – ugunsdzēsēji Rīgā izglābj daudzdzīvokļu mājas iemītniekus

Pirmdien iedzīvotāji Rīgā, Aviācijas ielā, pieredzēja šokējošu skatu, kā glābēji ugunsgrēka laikā no daudzstāvu mājas pa autokāpnēm izceļ sievieti ar segu vīstokli uz rokām. Tas izskatījās baisi, un, tikai nonākot lejā, viņi apjauta, ka šoreiz segās ietīts bija nevis mazs bērns, bet kaķis. Glābšanas darbu nozīmību gan tas nemaina.

Pirmdien plkst. 12.30, Aviācijas ielā, 19. namā izcēlās plašs ugunsgrēks, kas izpostīja kādu pirmā stāva dzīvokli. Glābējus izsaukuši mitekļa iemītnieki, kuri pašu spēkiem paspējuši tikt ārā no degošajām telpām. Viņi stāsta, ka pirms nelaimes pamanījuši, ka viesistabā sāk kūpēt viena no sienas rozetēm, un dzīvoklis ātri vien piepildījies ar dūmiem.

“Aizdegās rozetes. Mājas bija divas meitiņas, viņas apjuka, neatslēdza elektrību, nepaspēja neko izdarīt. Viņas saka, ka viss ļoti ātri noticis. (DP: Jūs esat no tā dzīvokļa?) Jā. (DP: Bet viņas nav cietušas?) Nē. Viņas pašlaik sildās mašīna. Viņas paspēja tikt ārā no dzīvokļa,” stāsta nodeguša dzīvokļa īrnieks Virgīlijs.

Pēc mirkļa pie ēkas piebraukušas trīs ugunsdzēsēju brigādes, bet, novērtējot situāciju un saņemot informāciju, ka stāvos augstāk ir iemītnieki, kuri pašu spēkiem nav spējīgi tikt ārā, glābēji pieņēmuši lēmumu paaugstināt ugunsgrēka rangu un izsaukt papildspēkus. Pēc brīža no pagalma puses piebraukusi automašīna ar kāpnēm, un ar tās palīdzību ugunsdzēsēji uzsākuši iedzīvotāju evakuāciju. Pirmā no trešā stāva balkona tika nocelta sieviete ar segu rokās. Izskatījās, ka tajā atrodas zīdainis, tomēr izrādās, ka tas bijis viņas kaķis.

Nelaime notika dienas vidū, kad lielākā daļa iedzīvotāju bija darbos un šaurā ieliņa nebija pilna ar mašīnām, kā tas ierasts vakara stundās. Ugunsdzēsēji varēja brīvi piebraukt pie ēkas un operatīvi uzsākt glābšanas darbus.

Pašsaprotami, ka ugunsgrēkā satraukuma līmenis ir ārkārtīgi augsts un pirmais, par ko domā nelaimē nonākušie, kā pēc iespējās ātrāk tikt ārā. Un šoreiz cietušo rīcība nebija līdz galam pareiza, jo, bēgot no degošā dzīvokļa, viņi bija atstājuši vaļā mitekļa durvis, tā pakļaujot riskam citus kaimiņus.

Pašlaik nav ziņu, vai īrētais dzīvoklis bijis apdrošināts un cik sen tajā mainītas elektroinstalācijas. Pie lietas izmeklēšanas pieaicināta Valsts policija, bet, visticamāk, likumsargu versija par iespējamiem nelaimes izcelsmes iemesliem neatšķirsies no pašu iemītnieku aizdomām par īssavienojumu.