“Bija bail…” Dzirciema ielas iedzīvotāji stāsta par piedzīvoto ugunsgrēku

0 Komentāru
“Bija bail…” Dzirciema ielas iedzīvotāji stāsta par piedzīvoto ugunsgrēku

Trešdien, 17. aprīlī, Dzirciema ielā Rīgā tika veikti vērienīgi cilvēku evakuācijas darbi. Kādas daudzdzīvokļu mājas sestā stāva balkonā ar atklātu liesmu dega riepas un citas sadzīves mantas, tāpēc piedūmojums arī kāpņu telpās apdraudēja iedzīvotājus.

Ugunsdzēsēju prioritāte bija visus nogādāt drošībā, taču daudzi cilvēki jau bija devušies pie miera un bija pavisam apjukuši.

“Es gulēju, mani ugunsdzēsēji pamodināja, klauvēja pie durvīm. Kad es izskrēju ārā, viss jau bija piedūmots. Mēs visi gājām uz sētas izeju,” stāsta sestā stāva iemītniece.

Arī piektā stāva iedzīvotāja apliecina, ka ēkas evakuācijas ceļš bijis mulsinošs, un briesmu brīdī jebkura minūte ir svarīga.

“Bija bail. Prasījām ugunsdzēsējiem, vai vispār varam iziet ārā, viņi teica, ka, jā – varam paspēt,” stāsta nama iemītniece.

Atminoties piedzīvoto, iedzīvotāji iesaka citiem daudzstāvu māju iemītniekiem tomēr uzticēties trauksmes signāliem. Bieži vien tiek uzskatīts, ka sirēnas ir maldinošas un nekas slikts nenotiks arī tad, ja uz brīdinājumu netiks reaģēts.

Ēkas iedzīvotāji stāsta, ka, visticamākā, ugunsgrēka izcelšanās versija saistīta ar vietējo smēķētāju neuzmanību. Pīpējot cigaretes uz balkona vai dzīvoklī, izsmēķis tiek izmests nenodzēsts un var netraucēti iekrist kāda kaimiņa miteklī.

Vairāk nekā 50 iedzīvotāji stāvēja ēkas pagalmā un nolūkojās uz ugunsdzēsēju pūliņiem. Ja neskaita iemītnieku piedzīvoto emocionālo stresu un plānās drēbes, kurās nācās ilgstoši salt uz ielas, vietējie saka, ka nelaime pārdzīvota salīdzinoši veiksmīgi, jo neviens ugunsgrēkā nav cietis.

0 Komentāru