Bezpajumtnieks iekļūst mājas pagrabstāvā un izraisa ugunsgrēku

0 Komentāru

Visai vērienīga evakuācija aizvadītajā naktī notika Maskavas forštatē, kur pagrabstāvā neapdzīvotā miteklī aizdegās dīvāns. Izrādās, telpās caur logu bija iekļuvis bezpajumtnieks smēķētājs, vēsta “Degpunktā”.

Trīsdesmit Salacas ielas iedzīvotāji pagājušajā naktī stāvēja uz ielas, gaidot ierodamies ugunsdzēsēju brigādes. Cilvēki miegā bija sajutuši nelāgu smārdu un nojauta, ka ēkā kaut kas nopietni deg.

“Desmitos vakarā es izdzirdēju tādu kā ļoti stipru klauvēšanu, bija dūmu smaka. Es izskrēju ārā apskatīties un ieraudzīju, kas te notiek,” stāsta Natālija, kas mājā īrē dzīvokli.

Ēkas iemītnieks Normunds norāda, ka pēc ārdurvju atvēršanas manījis lielu piedūmojumu un neko nebija iespējams redzēt.

Par spīti tam, ka pagrabstāva dzīvoklī neviens nedzīvoja jau desmit gadu, kāds bija pamanījies iekštelpās izraisīt ugunsgrēku. Vietējie iedzīvotāji domā, ka tas ir tas pats bezpajumtnieks, kas pirms nedēļas izsita mājai logu.

Nama saimnieks apgalvo, ka video novērošanas kamerās jau novembra sākumā fiksēts, kā nepazīstams vīrietis dauza stiklus un nodarbojas ar demolēšanu. Vietējie cer, ka policijai izdosies atrast vainīgo pēc iespējas ātrāk.

“Es domāju, ka tas bija kāds cilvēks no ielas, kam nebija kur nakšņot. Viņš šeit palika un iekšā, visticamāk, smēķēja un nometa izsmēķi, tāpēc aizdegās,” saka mājas iedzīvotāja.

Cits stāsta, ka vīrietis bez noteiktas dzīvesvietas uzlauza durvis, iekļuva tur un noteikti pagrabstāvā esot uzsmēķējis.

Ugunsdzēsēji ieradās visai ātri un nekavējoties uzsāka dzēšanas darbus. Pirmās daļas komandieris atzīst, ka brigādes darbinieki notikuma vietā saskārās ar netipisku mājas iedzīvotāju reakciju.
Agris Asups, VUGD Rīgas 1. daļas komandieris

“Kā apgrūtinājumu var pieminēt to, ka šīs ēkas iedzīvotāji bija alkohola reibumā un, kā saka, uzmācās mūsu darbiniekiem ar padomiem un priekšlikumiem, kas savā ziņā izpaudās kā agresīva izpausme. Tas nedaudz traucēja veikt dzēšanas darbus.”

Ugunsgrēka radīto apdraudējumu izdevās novērst nedaudz pēc plkst. 23.00. Pēc tam iedzīvotāji varēja atgriezties telpās. Vēl neizvēdinātās deguma smakas dēļ daudzi gan nakti pavadīja pie draugiem vai radiniekiem.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Normāli dzēru. Kā parasti…" Kāds šoferis tā arī nav mācījies no savām kļūdām

Aculiecinieka video: trīs spēkratu sadurme uz Rīgas apvedceļa A4

Nekaunība augstākajā mērā: zagļi neatkarīgi no novērošanas kamerām piesavinās vairākus velosipēdus

Tukumā pazudusi skolniece; ģimene lūdz līdzcilvēku palīdzību meklēšanā

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Baltezerā izposta privātmāju

"Es jutu, ka sāku smakt." Daudzstāvu nama iedzīvotāji Rīgā spiesti glābties no dūmiem

Gāja pa neapgaismotu ceļu bez atstarotājiem: Ķekavas novadā nāvējoši notriekts vīrietis

Zaudēja tuvinieku un palika bez dzimtas mājām: ģimenei Krāslavas novadā ir nepieciešama palīdzība

Bīstama avārija pie Ķekavas apļa: kravas auto "iedriftē" vieglās automašīnas sānos

Šoferis pie policijas iecirkņa Rīgā notriec bērnu un aizbēg

Sirdsdēstos "Volvo" šoferis iznīcina savu auto, visticamāk, tīšuprāt cenšoties ietriekties kokā

Kad bebru ģimene kļūst par satiksmes biedu: zvēru apgrauzts koks draud uzgāzties automašīnām