“Bez jokiem – ir bīstami!” Kāda nama iedzīvotāji Ventspilī piedzīvo jau ceturto ugunsgrēku

3 komentāri

Ventspilī ir viena māja, kurā vietējā pašvaldība nu nekādi nevar ieviest kārtību. Mēneša laikā iedzīvotāji novesti tik tālu, ka ir gatavi pamest šo strauji grimstošo kuģi.

Iedzīvotāji Ventspilī, Fabrikas ielā 2a, gada laikā jau ceturto reizi piedzīvo ugunsgrēku. Arī pirms pāris dienām uz šejieni steigušās vairākās glābēju brigādes. Degošajā dzīvoklī tobrīd atradušies četri cilvēki. Ņemot vērā, ka ar šādu nelaimi iemītnieki saskārušies ne pirmo reizi, visi zinājuši, kā rīkoties un paspējuši laikus evakuēties.

Kopā ar cietušajiem pašu spēkiem māju atstājuši vēl 50 mājinieki. Veiksmīgi nonākot ielā, iedzīvotāji ieraudzījuši pavisam baisu ainu, no otrā un trešā stāva logiem gāzušies dūmi, bijušas arī liesmas.

“Tur, kur ir aizsists, tur dega. Redzat, trešajā stāva arī. Iedzīvotājus izlika no dzīvokļa, iedeva citu,” stāsta mājas iedzīvotāja Tatjana.

Faktiski ugunsgrēka perēklis meklējams mājas otrajā stāvā. Kamēr brauca ugunsdzēsēji, liesmas pārmetās uz trešo. Pēc dažu stundu ilgas dzēšanas, glābēji paziņojuši par likvidāciju, un iemītnieki varējuši atgriezties savās mājās, bet ne visi. Ugunsgrēks nodarīja milzīgu skādi vairākiem dzīvokļiem. Viens iznīcināts pilnībā, vēl vienā nepieciešams nopietns remonts. Tāpat nopludināti apakšējo stāvu kaimiņi, – arī nakts patversmes telpas.

“Es gribu teikt, ka vispār jautri čigāni dzīvo. Šis dzīvoklis jau dega – 39., 44. dega, tagad dega 9. un 49. dega. Un visi izdega līdz pēdējam, līdz pēdējam. Es nezinu, kas mums te būs tālāk,” min vēl kāda mājas iedzīvotāja Valentīna.

Tālāk būs tikai pilnīga iznīcība – saka vietējie. Labi, ka mājā nav centrālā gāzes vada, un ēdiens tiek gatavots uz elektriskajām plītīm, citādi jau sen būtu noticis sprādziens. Nevēlamie kaimiņi gan pamanījušies tikt kaut pie neliela gāzes daudzuma, un lokāla sprādzienbīstamība joprojām pastāv.

“Viņiem bija balons, jo viņi ne par ko nemaksā. Naudas viņiem nav, elektrība ir atslēgta, tāpēc izvilka balonu ārā, nolika zem ābeles. Mēs pastaigājāmies un domājām, ka balons ir pamests un tukšs, bet pēc tam skatāmies, – vakarā divi vīri no mūsu mājas to knapi, knapi aizstiepa. Tātad pilns balons tika atstāts uz ielas,” min Valentīna.

Savukārt Tatjana akcentē: “Ja godīgi un bez jokiem – ir bīstami. Mēs jau esam sūdzējušies visās iespējamās instancēs, bet lietas labā nekas netiek darīts, domā, ka mēs mānāmies. Bet viņi uzvedas ne pārāk korekti pret pārējiem, tie cilvēki noteikti ir pieraduši dzīvot… Viņiem ir cita mentalitāte, es tā domāju.”
3 komentāri