“Bērnus ķēra, bet pieaugušie lēca un izlauza, izmežģīja kājas!” Grīziņkalnā mājas iedzīvotāji glābjas no lielas ugunsnelaimes

4 komentāri
“Bērnus ķēra, bet pieaugušie lēca un izlauza, izmežģīja kājas!” Grīziņkalnā mājas iedzīvotāji glābjas no lielas ugunsnelaimes

Naktī uz svētdienu, 7. jūliju, Grīziņkalnā, Rīgā, izcēlies iespaidīgs ugunsgrēks. Izdegusi koka ēka vairāk nekā 200 kvadrātmetru platībā. Iedzīvotāji glābušies kā nu kurš – kāds paspējis izskriet no nama paša spēkiem, kāds izlēcis pa logu, bet vēl kāds līdz pēdējam brīdim gaidījis glābējus.

Rezultātā no 30 izglābtajiem, seši cilvēki cietuši.

Izsisti logi un apdegusi fasāde pie kāpņu telpas. Tā pirmdien no ārpuses izskatījās Pļavas ielas 9. nams, kur mīt vairākas ģimenes ar bērniem. Naktī uz svētdienu ēkā esot bijusi ballīte, uz tepiķa kāpnēs it kā nomests izsmēķis, un nams uzliesmojis. Iedzīvotājiem nācies glābies.

“Bija bērni, kurus ķēra, viena meitene lēca ārā, pārējie izkāpa. Pieaugušie, kad lēca ārā, kājas izlauza, izmežģīja. [..] Visa kāpņutelpa dega,” stāsta mājas iedzīvotāja.

Nama iemītnieki tagad par varoni sauc kādu pirmā stāva iedzīvotāju. Neatkarīgi no tā, ka vīrietis guvis apdegumus, viņš steidzis visus brīdināt. “Viņam visas drēbes nodega, bet dzīvs ir. Kaimiņš pieklauvēja pie durvīm, vēra vaļā…, tur bija dūmi, uguns, un viņš stāv ar degošu galvu un bļauj, lai skrien ārā.”

Šobrīd policijā tiek apskatīta arī versija, ka notikušais varētu būt saistīts ar elektrības īssavienojumu, taču to noteiks ekspertīze.

Pats ēkas saimnieks vēl nebija gatavs runāt ar medijiem par to, kas un kā, bet no apkārtējiem noskaidrots, ka nams vismaz bijis apdrošināts un tas krietni palīdzēs atkopties no pamatīgās postažas.