“Bērns sadega tur! Māte izskrēja ārā!” Daļa Daugavpilī degošā nama iedzīvotāju zīdaiņa bojāejā vaino māti

16 komentāri
“Bērns sadega tur! Māte izskrēja ārā!” Daļa Daugavpilī degošā nama iedzīvotāju zīdaiņa bojāejā vaino māti

Jādomā, ka ikviena bērna vecāki būtu gatavi upurēt sevi sava mazuļa dēļ, taču trešdien Daugavpilī notikušais parāda dažu cilvēku vērtību skalu no ēnas puses. Kāda sieviete pēkšņā ugunsgrēkā glāba savu dzīvību, aizmirstot par istabā esošo zīdaini.

Vēl nav zināmi visi apstākļi, taču to, ko stāsta tuvākie kaimiņi, ka šai kundzei ir dzērājas un narkomānes slava, visticamāk, visai tieši var saistīt ar šīs traģēdijas sekām.

Pamestas zīdaiņa kurpītes pie Arhitektu ielas 4. nama kāpņutelpas ir kā skaudra liecība traģēdijai, kas notika nama 6. stāvā. Ap plkst. 11.00 dzīvoklī izcēlās ugunsgrēks, kas lika apkārtējiem sastingt šausmās. Liesmas ātri vien sasniedza lielu platību.

Aculiecinieki, ieraugot postu, par notiekošo steiguši ziņot glābšanas dienestam, taču, kamēr operatīvie dienesti bijuši ceļā, uguns jau sākusi plosīt teju visu mitekli un draudējusi pārmesties uz blakus esošajam dzīvokļiem.

Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka redzējuši kādu sievieti, kas izskrējusi uz ielas un izmisumā kliegusi, ka dzīvoklī palicis viņas mazgadīgais dēls. Līdzās esot bijusi arī jaunās māmiņas draudzene. Pēc brīža visļaunāko scenāriju apstiprinājuši ugunsdzēsēji – bez uzraudzības atstātais astoņus mēnešus vecais zīdainis gājis bojā.

“Bērns sadega tur, astoņus mēnešus vecs. Sēru mašīna bija, paņēma viņu. [..] Māte izskrēja ārā. Māte kliedza, ka ies atpakaļ, bet draudzene pateica, ka tevis vēl tur trūka. [..] Bija jau pilns ar dūmiem,” stāsta aculiecinieks.

Daži aculiecinieki, kas nevēlējās runāt par notikušo kameras priekšā, asarās un dusmu vadīti, negatīvi izteicās par jaunās mātes rīcību, atstājot bērnu, un pat vainoja viņu mazuļa nāvē.

Ar liesmām notikuma vietā cīnījās teju pat divdesmit ugunsdzēsēji un septiņas specializētas automašīnas. No ēkas vīri evakuēja gandrīz trīsdesmit iedzīvotājus.

“Ugunsdzēsēji glābēji nekavējoties uzsāka cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus, kā arī ugunsgrēka dzēšanas darbus. Izmantojot glābšanas maskas, no piedūmotajiem ēkas augšējiem stāviem tika izglābti desmit cilvēki, no kuriem divi tika nodoti mediķiem tālākai apskatei. Līdztekus no ēkas evakuēti piecpadsmit cilvēki,” norāda VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Plkst. 14.15 glābēji pabeidza darbu notikuma vietā un pie traģēdijas izmeklēšanas ķērās eksperti no Valsts policijas.

Ledusskapis, kas pa degušā dzīvokļa logu izmests uz ielas, visticamāk, arī bijis ugunsgrēka izcelšanās iemesls, taču oficiāli to neviens no dienestiem neapstiprina, taču – arī nenoliedz.

Pēc “Degpunktā” rīcībā esošās informācijas zināms, ka bojāgājušā zīdaiņa māte incidentā nav cietusi un aizvesta uz policijas iecirkni. Kur un kādā stāvoklī viņa atradusies, kad sākušās liesmas, tas tagad jāizdibina izmeklētājiem.