Bērna rotaļas ar šķiltavām izraisa ugunsgrēku Dobelē

Pievienot komentāru
Bērna rotaļas ar šķiltavām izraisa ugunsgrēku Dobelē
EKRĀNUZŅĒMUMS

Ugunsgrēku izraisījusi mazgadīga bērna spēlēšanās ar uguni daudzdzīvokļu namā Dobelē. Lai arī kā vecāki bija cietušies slēpt no atvases šķiltavas un citus bīstamus priekšmetus, bērns tomēr tika pie aizliegtā un nejauši aizdedzināja matraci.

Apkvēpušas sienas un griesti, sadegušas mēbeles, elektroierīces un sadzīves mantas. Postaža, kas izcēlās šajā dzīvoklī nama otrajā stāvā, vakar vakarā iedzina tās iemītniekus – ģimeni ar trim mazgadīgiem bērniem – patiešām neapskaužamā situācijā. Šobrīd saimei jāmīt sociālajos dzīvokļos un jāmeklē līdzekļi mājokļa remontam. Bet kāds tad ir ugunsgrēka iemesls? Izrādās, kamēr vecāki bijuši darbā, pieskatīt viņu atvases uzticēts vecmammai, taču acīmredzot, uz mirkli pazūdot no pensionāres redzesloka, viens no bērniem atrada šķiltavas un izdomāja paspēlēties ar uguni.

“Cik bērns pats atzina, ka paņēmis no skapja, vienreiz mēģinājis, tad nodzēsis, tad aizdedzies vēlreiz un tad vairs nevarējis nodzēst. Mājās atradās vecmamma un trīs bērni. Tā kā tagad tā situācija ir tāda, kā ir, mēs nevaram atļauties kavēt darbu, tāpēc tika piesaistīta vecmamma,” stāsta dzīvokļa saimnieks Elvijs.

Elvija ģimene par ugunsdrošību savās mājās tiešām rūpējās. Dzīvoklī bija uzstādīts arī dūmu detektors. Tieši šai iekārtai nekavējoties nostrādājot, par postažu tika informēti kaimiņi, kas uzreiz mētās palīgā un arī izsauca ugunsdzēsējus.

“Vecmammai kaut kāda panika sākusies, viņa izdzinusi bērnu ārā. Pēc tam kaimiņš palīdzēja vecmammu nonest lejā, jo viņai grūtības ir,” norāda Elvijs.

Kundze nonesta lejā un nodota mediķu aprūpē. Pensionāre saelpojās dūmus un uz padziļinātu pārbaudi tika nogādāta tuvākajā slimnīcā. Vieglus apdegumus guva viens no bērniem, taču pēc Elvja teiktā, šobrīd mazajam nekas nekaiš. Cietusī ģimene ir pateicīga visiem kaimiņiem, kuri kritiskā brīdi sniedza palīdzību. Labus vārdus cilvēki saka arī par Dobeles pašvaldību, kas piedāvāja saimei pagaidu dzīvokli.

Elvija ģimenei priekšā daudz darba, – jāremontē teju visas istabas, jāpērk jaunas drēbes un gulta. Lieti noderētu arī būvmateriāli. Palīdzīgu roku cietušajiem var sniegt ikviens, sazinoties ar Elviju telefoniski.